English

Shpërthen festa në Himarë, Fredi Beleri drejt zgjedhjes si eurodeputet në Greqi

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Zgjedhjet për Parlamentin Europian në Greqi, kryesohen bindshëm nga partia në pushtet e qendrës së djathtë e kryeministrit Kyriakos Mitsotakis

- Advertisement -

Fitorja e Demokracisë së Re është me një diferencë të thellë nga partia e majtë e SYRIZA-s që renditet në vendin e dytë.

Fredi Beleri, aktualisht është i treti më i votuari nga nga Demokracia e Re, ku duket se do të sigurojë njëvend në Parlamentin Europian, pasi partia e kryeministrit grek do të përfaqësohet aty me 7 deputetë.

Në qytetin e Himarës ka shpërthyer festa për zgjedhjen e Belerit në institucionin më të rëndësishëm të BE-së.

Pirro Dhima qe po ashtu kandidon nga Demokracia e Re, ka aktualisht 33.079 vota, i renditur i 9-ti.

Përballë zyrave të Omonias, qytetarët e entuziasmuar për fitoren po brohorasin “Nelson Mandela Dhe Fredi Beleri fitojnë nga burgu”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?