English

Shpërthim me lëndë plasëse në një banesë në Lezhë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një shpërthim me lëndë plasëse ka ndodhur në një banesë në qytetin e Lezhës.

- Advertisement -

Policia bën me dije se ngjarja ka ndodhur rreth orës 02:00 të mëngjesit të së hënës, në fshatin Ungrej, në verandën e një banese.

Burime për Euronews Albania bëjnë me dije se banesa është në pronësi të ish-kryeplakut të fshatit Preng Gjoni.

Si pasojë e shpërthimit nuk raportohet për persona të lënduar, por vetëm për dëme materiale.

Policia po ushtron kontrolle në terren dhe në ambiente të dyshuara, për gjetjen dhe arrestimin e autorit ose autorëve.

Nuk dihen ende motivet e kësaj ngjarjeje të rëndë, por pritet puna e grupit hetimor për të hedhur më shumë dritë mbi ngjarjen.

 

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Kush mendoni se mund ta marrë drejtimin e Rithemelimit nëse Berishës i caktohet masa “Arrest në shtëpi”?
×