English

Shpërthim në Pakistan: Të paktën 12 të vdekur jashtë zyrës së kandidatit të pavarur

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Të paktën 12 persona janë vrarë në një shpërthim në Pakistanin jugperëndimor jashtë zyrës së një kandidati të pavarur për zgjedhje, sipas zyrtarëve lokalë.

- Advertisement -

Spitali Khanzai, afër vendit të shpërthimit, tha se 12 u vranë dhe më shumë se 24 u plagosën.

Zëvendës Komisioneri i Pishin Jumma Dad Khan tha se shpërthimi kishte plagosur shumë njerëz.

Shpërthimi ndodhi në rajonin Balochistan të vendit. Askush nuk ka marrë përgjegjësi për sulmin.

Pakistani është përfshirë nga një valë dhune përpara zgjedhjeve të përgjithshme nesër.

Të hënën të paktën 10 policë u vranë dhe gjashtë të tjerë u plagosën në një sulm para agimit nga militantët në një stacion policie në rajonin veriperëndimor Draban.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×