Shtyhet seanca për inceneratorin e Elbasnit, lexohet mbrojtja e 4 të pandehurve

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Seanca për inceneratorin e Elbasanit është shtyrë për në datë 27 korrik ora 10:00. Gjatë seancës së kësaj të enjteje u lexua mbrojtja e avokatëve të Pëllumb Abeshit, Serafin Papës, Bardhyl Çabirit dhe Klodian Zotos.

Në seancat e kaluara kanë lexuar mbrojtjen Alqi Bllako Lefter Koka dhe Jonida Zeqo.

Tashmë për seancën e radhës kanë mbetur vetëm mbrotja e Mirel Mërtirit dhe Stela Gugalljas.

- Advertisement -

Përmes avokatit të tij, biznesmeni i inceneratorëve, Klodian Zoto, i kërkoi pafajësi Gjykatës së Posaccme për akuzat kundër tij në dosjen e inceneratorit të Elbasanit. Fillimisht avokati Ardian Leka tha se nuk besonte në një gjykim të paanshëm për klientin e tij, për shkak të lakimit të emrit të Zoto nga media dhe politika.

Sipas avokatit, në rastin e Elbasanit, Zoto ka qene vetem avokat i kompanisë Albtek.


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

SPAK njoftim zyrtar për urdhër-arrestet e lëshuara për inceneratorin e Tiranës

Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit lëshoi 15 urdhër-arreste për inceneratorin e Tiranës. Masat e sigurisë janë në ekzekutim e sipër dhe në mesin e...

Deputetja britanike: Radoiçiçi të ekstradohet në Kosovë, të përballet me drejtësinë

Deputetja britanike, Alicia Kearns, ka kërkuar që Milan Radoiçiçi të ekstradohet në Kosovë. Radoiçiçi dyshohet se qëndron prapa agresionit në veri të Kosovës më...

Vrasja e mësuesit në Francë, 6 adoleshentë dënohen për krimin makabër

Gjashtë adoleshentë janë dënuar në lidhje me ngjarjet që çuan në prerjen e kokës së mësuesit të tyre Samuel Paty në vitin 2020, në...

TË FUNDIT

SPAK njoftim zyrtar për urdhër-arrestet e lëshuara për inceneratorin e Tiranës

Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit lëshoi 15 urdhër-arreste për inceneratorin e Tiranës. Masat e sigurisë janë në ekzekutim e sipër dhe në mesin e...

Deputetja britanike: Radoiçiçi të ekstradohet në Kosovë, të përballet me drejtësinë

Deputetja britanike, Alicia Kearns, ka kërkuar që Milan Radoiçiçi të ekstradohet në Kosovë. Radoiçiçi dyshohet se qëndron prapa agresionit në veri të Kosovës më...

Vrasja e mësuesit në Francë, 6 adoleshentë dënohen për krimin makabër

Gjashtë adoleshentë janë dënuar në lidhje me ngjarjet që çuan në prerjen e kokës së mësuesit të tyre Samuel Paty në vitin 2020, në...

Tentoi t’u kalonte kufirin grek 4 emigrantëve, kapet 38-vjeçari nga Banglandeshi

Një 38-vjeçar nga Banglandeshi, banues në Kamzë është arrestuar pasi u kap nga policia e Gjirokastrës ndërsa tentoi t’u kalonte kufirin me Greqinë 4...

BBC: Kukësi, qyteti i parë i nominuar për çmimin Nobel

Lush Alida Ismailaj po ndihmonte një gazetare franceze të kalonte kufirin nga Shqipëria në Kosovë, kur një bombë shpërtheu aty pranë, duke spërkatur copëza...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×