Si do të protestojë PD më 3 mars? Berisha: Tubimi nuk ka lidhje me gjykatën

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Protesta e 3 marsit për Sali Berishën do të bëhet vetëm kundër kryeministrit Rama dhe për t’i kërkuar atij mbajtjen e përgjegjësive në çështjen McGonigal.

Duke komentuar një mesazh që është shpërndarë në rrjetet sociale, ku i kërkohet demokratëve që të dalin në protestë për të mbrojtur simbolet e PD, Berisha tha se protesta do të ketë vetëm një qëllim.

“Protesta e 3 marsit është anti-Rama. Kam deklaruar, e deklaroj dhe do e deklaroj përsëri. Protesta është kundër Edi Ramës, kundër të vjedhjeve të tmerrshme që u bën shqiptarëve, kundër përzënies masive që ai u bën shqiptarëve, kundër thikës që ai futi në marrëdhëniet mes Shqipërisë dhe SHBA, kundër përpjekjeve të tij për të shkatërruar opozitën”, theksoi Berisha.

- Advertisement -

Ndërkohë sa i takon detajeve të organizimit të protestës së 3 marsit, është mësuar se ajo pritet të nisë prej orës 12 të mesditës. Sa i përket vendit të protestës, ajo do të jetë në bulevardin qendror fillimisht.

Gjatë ditës së sotme është publikuar edhe spoti i protestës, i cili ndryshe nga herët e protestave të mëparshme, mbizotërohet nga tonet dramatike që përcillen nga interpretimi i aktores Rajmonda Bulku.

LEXONI GJITHASHTU


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Festimet për 29 Nëntorin, përkujtohen të rënët në luftë në Durrës

Një ceremoni përkujtimore për të rënët në luftë u mbajt paraditen e sotme në Durrës, në Mauzoleumin e Dëshmorëve, në kuadër të festimeve për...

Ministri Balla feston 28-29 Nëntorin në Londër: Historia jonë na bën krenar

Ministri i Brendshëm Taulant Balla, gjatë qëndrimit në Londër ku po zhvillon një vizitë zyrtare, festoi së bashku me një komunitet shqiptarësh, përfaqësues të...

Drejtori i CIA-s shkon në Katar, bisedime mbi luftën Hamas-Izrael dhe pengjet

Presidenti amerikan Joe Biden ka dërguar një nga zyrtarët e tij më të besuar dhe me ndikim në Lindjen e Mesme me shpresën për...

TË FUNDIT

Festimet për 29 Nëntorin, përkujtohen të rënët në luftë në Durrës

Një ceremoni përkujtimore për të rënët në luftë u mbajt paraditen e sotme në Durrës, në Mauzoleumin e Dëshmorëve, në kuadër të festimeve për...

Ministri Balla feston 28-29 Nëntorin në Londër: Historia jonë na bën krenar

Ministri i Brendshëm Taulant Balla, gjatë qëndrimit në Londër ku po zhvillon një vizitë zyrtare, festoi së bashku me një komunitet shqiptarësh, përfaqësues të...

Drejtori i CIA-s shkon në Katar, bisedime mbi luftën Hamas-Izrael dhe pengjet

Presidenti amerikan Joe Biden ka dërguar një nga zyrtarët e tij më të besuar dhe me ndikim në Lindjen e Mesme me shpresën për...

Papa Françesku në gjendje jo të mirë shëndetësore, anulon udhëtimin për COP28

Papa Françesku ndërpreu fjalimin e tij në një ngjarje publike këtë të mërkurë, një ditë pasi ai anuloi një udhëtim në samitin e klimës...

Flet autori i këngës për Kombëtaren: S’i e harrova Gjimshitin në tekst

“O sa mirë po t’rin shiriti kapiten Berat Gjimshiti” është një pjesë e tekstit të këngës për Kombëtaren Shqiptare, “Shqipëri e madhe”,  por kjo...


 
Sondazh

A e mbështesni marëveshjen e Shqipërisë me Italinë për ardhjen e emigrantëve?
×