Si do të renditen kandidatët në fletën e votimit

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kur na ndajnë edhe 20 ditë nga zgjedhjet e pjesshme lokale të 6 marsit, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka miratuar edhe fletën e votimit në 6 bashkitë.

Sipas një shorti në Shkodër, e para renditet Majlinda Angoni e PS, i dyti Bardh Spahia nga koalicioni “Shtëpia e Lirisë” dhe i treti Xhemal Bushati nga PD.

Në Durrës, i pari renditet Ardian Muka i ‘Shtëpia e Lirisë’, e dyta Emiriana Sako e PS dhe i treti Luan Hoti, i PD.

- Advertisement -

Në fletën e votimit për Bashkinë Lushnjë e para renditet kandidatja e PS Eriselda Sefa, i dyti kandidati i PD Indrit Sefa dhe i treti kandidatit i koalicionit “Shtëpia e Lirisë” Elton Bano

Në Dibër fleta e votimit ka 4 kandidatë; i pari renditet Premtim Kryemadhi i ‘Shtëpia e Lirisë’, i dyti Luan Haka i PD, i treti Rahim Spahiu i PS dhe i katërti Drian Torba nga partia Lëvizja e Re.

Në fletën e votimit për bashkinë e Vorës, i pari renditet kandidati i koalicionit ‘Shtëpia e Lirisë’ Lulzim Vrana, i dyti kandidati i PS Blerim Sheraj dhe i treti kandidati i PD, Ymer Marku

Ndërsa në Rrogozhinë, shorti ka përcaktuar të parin Ferdinand Saraçin e PD, të dytin Edison Memollën e PS dhe të tretin Hekuran Xhanin nga “Shtëpia e Lirisë”.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Tritan Shehu kërkon mocion me debat për gjenocidin serb: Mbi Kosovën u ushtrua dhunë

Deputeti Tritan Shehu tha në seancën plenare të mbajtur këtë të hënë se qeveria jonë nuk ka guximin e duhur për të dënuar gjenocidin...

Sunak takim me Biden për kreu e ri të NATO-s, për kë po lobon kryeministri britanik

Kryeministri britanik Rishi Sunak do të përdorë udhëtimin e tij në Uashington këtë javë për të bindur presidentin Joe Biden të mbështesë Sekretarin e...

Sula- Manastirliut: Keni krijuar grup parlamentar në burg, do vi dita që ta paguani

Deputeti Dashnor Sula ka reaguar në lidhje me arrestimin e sekretares së përgjithshme të Ministrisë së Shëndetësisë Joana Duro. Në fjalën e tij nga Kuvendi,...

TË FUNDIT

Tritan Shehu kërkon mocion me debat për gjenocidin serb: Mbi Kosovën u ushtrua dhunë

Deputeti Tritan Shehu tha në seancën plenare të mbajtur këtë të hënë se qeveria jonë nuk ka guximin e duhur për të dënuar gjenocidin...

Sunak takim me Biden për kreu e ri të NATO-s, për kë po lobon kryeministri britanik

Kryeministri britanik Rishi Sunak do të përdorë udhëtimin e tij në Uashington këtë javë për të bindur presidentin Joe Biden të mbështesë Sekretarin e...

Sula- Manastirliut: Keni krijuar grup parlamentar në burg, do vi dita që ta paguani

Deputeti Dashnor Sula ka reaguar në lidhje me arrestimin e sekretares së përgjithshme të Ministrisë së Shëndetësisë Joana Duro. Në fjalën e tij nga Kuvendi,...

Arrestimi i Sekretares së MSH, Braçe: U vranë njerëz në bulevard e s’foli njeri

“Të shash nuk të bën deputet. Më vjen mirë që në këtë sallë po flitet për vendime gjykatë. Për të korruptuar që arrestohen. Sepse,...

“Jam gati te vdes”- Deklarata e fortë e Vuçiç, kush po e kërcenon presidentin serb

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, gjatë një takimi  të zhvilluar me kryeministren e Serbisë Ana Brnabiç dhe një pjesë të bashkëpunëtorëve të saj ta...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×