Sistemi TIMS në Portin dhe Doganën e Vlorës ende jashtë funksionit

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Prej 24 orësh, sistemi TIMS vijon të jetë jashtë funksionit në Portin dhe Doganën e Vlorës.

Mësohet puna do të vazhdojë me regjistrat portuale duke shkruar me dore, ashtu si një ditë më parë.

Ndërsa, në pikën e kalimit kufitar të Kapshticës sistemi TIMS është rikthyer në funksion.

- Advertisement -

Sipas informacioneve zyrtare nga Drejtoria e Kufirit në juglindje, bëhet me dije se udhëtarët po kalojnë nëpërmjet sistemit teknologjik TIMS dhe jo manual, siç ndodhi ditën e djeshme.

Edhe pse në punë, sistemi ende nuk është normalizuar 100%, pasi funksionon në mënyrë të ngadaltë.

Gjithashtu, në Qafë Thanë, pikën kufitare që lidh Maqedoninë e Veriut me Republikën e Shqipërisë, sistemi është ende i bllokuar.

Kryeministri Edi Rama njoftoi mëngjesin e së shtunës se hakerat iranianë kanë sulmuar sistemin TIMS.

LEXONI GJITHASHTU

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

“Vila në emrin e shoqes së së ish-gruas”, gazetarja: Ka dyshime se janë të Ahmetaj

Gazetarja Glidona Daci tha se vilat e sekuestruara njëra në emrin e shoqes së ish gruas dhe tjetra në emrin e bashkëjetueses, mund të...

‘Qindra shqiptarë të zhdukur në Britani’, Kuçana: Rama në Londër duhej të adresonte…

Gazetari në Londër Petrit Kuçana komentoi vizitën e kreut të qeverisë Edi Rama në Londër ku takoi homologun e tij britanik Rishi Sunak. Në një...

Të paktën 29 migrantë vdesin pas fundosjes së dy anijeve në Tunizi

Të paktën 29 migrantë kanë vdekur pasi dy anije të vogla u fundosën afër brigjeve të Tunizisë brenda disa orësh nga njëra-tjetra, thanë zyrtarët. Migrantët...

TË FUNDIT

“Vila në emrin e shoqes së së ish-gruas”, gazetarja: Ka dyshime se janë të Ahmetaj

Gazetarja Glidona Daci tha se vilat e sekuestruara njëra në emrin e shoqes së ish gruas dhe tjetra në emrin e bashkëjetueses, mund të...

‘Qindra shqiptarë të zhdukur në Britani’, Kuçana: Rama në Londër duhej të adresonte…

Gazetari në Londër Petrit Kuçana komentoi vizitën e kreut të qeverisë Edi Rama në Londër ku takoi homologun e tij britanik Rishi Sunak. Në një...

Të paktën 29 migrantë vdesin pas fundosjes së dy anijeve në Tunizi

Të paktën 29 migrantë kanë vdekur pasi dy anije të vogla u fundosën afër brigjeve të Tunizisë brenda disa orësh nga njëra-tjetra, thanë zyrtarët. Migrantët...

Ahmetaj nën hetim nga SPAK. Gazetarja: Këtë javë do kemi zhvillime të reja

Gazetarja Glidona Daci e ftuar në Euronews Albania tha se kjo javë pritet të jetë një javë zhvillimesh sa i takon çështjes së Arben...

Autobusi në Tiranë përmbyset dhe aksidenton disa automjete, pamje nga vendngjarja

Euronews Albania ka siguruar pamjet e aksidentit të ndodhur pasditen e sotme në “Rrugën e Elbasanit” ku një autobus është përmbysur. Si pasojë tre persona...


Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×