English

Skandali në zyrë| SPAK kërkon 3 vite burg për Gjicin, 1 vit e gjysmë për Alma Kaçin

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar kërkon 4 vite e 6 muaj burg për ish-kryebashkiakun e Kukësit, Safet Gjicin.

- Advertisement -

Me gjykim të shkurtuar, SPAK ka kërkuar 3 vite burg për Gjicin dhe 1 vit e gjysmë burg për Alma Kaçin, e përfshirë në skandalin seksual me ish-kryebashkiakun e Kukësit, në zyrën e tij.

Kujtojmë se Safet Gjici ra në pranga në qershor të këtij viti, pak javë pasi ishte rizgjedhur në krye të Bashkisë së qytetit verilindor.

Ai shfaqej në disa pamje filmike të regjistruara në zyrën e tij nga shtetësja Alma Kaçi duke kryer veprime të turpshme, me këtë të fundit në zyrën e Bashkisë.

Kaçi sipas asaj që është raportuar, kërkonte të favorizonte në një projekt për rehabilitimin dhe strehimin e qenve.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×