‘Hakmarrje politike se kritikova Ramën’, flet babai dhe avokati i Gentian Malindit

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ilir Malindi, babai dhe avokati i Gentian Malindit i arrestuar si porositësi i 137 kg kokaine nga Ekuadori 2 vjet më parë, tha se kundër djalit të tij nuk ka asnjë prove dhe e gjitha është një skenar politik.

Në një deklaratë për mediat pas vendimit të GJKKO që e la në burg 46-vjeçarin, Malindi u shpreh se djali i tij është i pafajshëm dhe se luftoj deri në Strasburg dhe të gjitha shkallët e drejtësisë për këtë shkelje që është bërë sipas tij.

“Është një skenar politik se unë shpesh herë e kam kritikuar kryeministrin Edi Rama. Ai përmes Ardi Veliut u hakmor ndaj djalit tim. Nuk ekziston asnjë provë. Është një inskenim i plotë i SPAK që është pjesë e politikës shqiptare. Ne do të luftojmë deri në Strasburg, të gjitha shkallët e drejtësisë për këtë shkelje që është bërë”, tha Malindi.

- Advertisement -

46-vjeçari Gentian Malindi u vu në pranga dy ditë më parë, pasi u lokalizua se po lëvizte me automjetin e tij në afërsi të Urës së Gjolës, në Vorë.

Ai ishte në kërkim që prej vitit 2019 pasi dyshohet se është porositësi i 137 kg kokaine nga Ekuadori, sasi droge që  u kap në Portin e Durrësit.

Kokaina u pikas nga policia greke, të cilat bënë zëvendësimin e saj me oriz, në Portin e Pireut.

Më pas, u mbajtën nën vëzhgim lëvizjet e konteinerit deri në Durrës, për të zbuluar rrjetin e trafikut të kokainës.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Kujdes fëmijët, pedofilët gjenden dhe në Instagram

Instagram, faqja e njohur e rrjeteve sociale me më shumë se 1.3 miliardë përdorues, “ndihmon” të promovojë një rrjet të gjerë llogarish të dedikuara për...

Bie nga kati i 6 i hotelit në Durrës, humb jetën turistja polake, detajet e para

Një tursite polake, 55-vjeçare e cila vendosi të kalonte pushimet në Shqipëri, ka humbur jetën pasi ka rënë nga hoteli ku po qëndronte. Ngjarja ka...

Vrau Elton Çiçon në 2016, Apeli i GJKKO konfiskon pasuritë e Jani Aliajt

Gjykata e e Posaçme e Apelit për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar ka vendosur konfiskimin e pasurive të Jani Aliajt nga Tepelena i cili...

TË FUNDIT

Kujdes fëmijët, pedofilët gjenden dhe në Instagram

Instagram, faqja e njohur e rrjeteve sociale me më shumë se 1.3 miliardë përdorues, “ndihmon” të promovojë një rrjet të gjerë llogarish të dedikuara për...

Bie nga kati i 6 i hotelit në Durrës, humb jetën turistja polake, detajet e para

Një tursite polake, 55-vjeçare e cila vendosi të kalonte pushimet në Shqipëri, ka humbur jetën pasi ka rënë nga hoteli ku po qëndronte. Ngjarja ka...

Vrau Elton Çiçon në 2016, Apeli i GJKKO konfiskon pasuritë e Jani Aliajt

Gjykata e e Posaçme e Apelit për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar ka vendosur konfiskimin e pasurive të Jani Aliajt nga Tepelena i cili...

Psikologia këshillon prindërit: Të jeni vigjilentë kur fëmijët rrinë me fqinjët

Psikologia Eskena Qirici tha për “Good Moorning Albanians”, se prindërit duhet të jenë më vigjilentë kur i lënë fqinjët e tyre t’u përkëdhelin fëmijët...

Kurti bisedë telefonike me Sekretarin për Punë të Jashtme të Britanisë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti sonte zhvilloi një bisedë telefonike me Sekretarin për Punë të Jashtme të Mbretërisë së Bashkuar, James Cleverly. Biseda ishte e...
Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×