English

Soreca takohet me Ramën: BE mbështet plotësisht Shqipërinë në rrugën europiane

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Luigi Soreca ka nisur sot mandatin e tij të përkohshëm si i ngarkuari me punë në Delegacionin e Bashkimit Evropian në Shqipëri.

- Advertisement -

Në kuadër të kësaj, ambasadori ka takuar kryeministrin Rama.

Në njoftimin e takimit thuhet gjithashtu se Soreca konfirmoi mbështetjen e plotë të BE-së për Shqipërinë për të konsoliduar progresin e arritur deri tani, intensifikimin e mëtejshëm të procesit të reformave në muajt në vijim dhe thellimin e transformimit të vendit në rrugën e tij drejt Bashkimit Europian.

Gjithashtu u diskutua për përgatitjen e Samitit të ardhshëm të Procesit të Berlinit në Tiranë.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×