English

Spahia: S’kemi pasur informacion për hapjen e portave të hidrocentraleve

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kryetari i Bashkisë së Shkodrës Bardh Spahia në një deklaratë për mediat u shpreh se situata vijon të jetë serioze.

- Advertisement -

Së një deklaratë për mediat, Spahia theksoi se situata është e vështirë në disa zona ndësa theksoi se uji po vërshon dhe në zonën e nënShkodrës.

Më tej ai bëri me dije se nuk kanë pasur informacion për hapjen e portave të hidrocentraleve

“Situata vijon të mbetet serioze në Gur të Zi. Serioze është situate në disa lagje të Ajasëm, ku  ka prezencë uji dhe banesa. Situata është e vështirë dhe në fshatin Obot, ku mund të futen vetëm mjetet e larta. Uji po vërshon në zonën e nënShkodrës. Është një situatë e paprecedentë si asnjëherë më parë. Qytetarët u gjetën të izoluar. Bashkia Shkodër është gjetur pa asnjë informacion përsa i përket rrezikut të kësaj përmbytje. Nuk kemi pasur as informacione për hapjen e portave të hidrocentraleve”- tha ai.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?