Spahiu: Lajthitja e Kurtit, drafti francez i duket miqësor, i Shqipërisë armiqësor

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Juristi Kreshnik Spahiu tha në një intervistë për Euronews ALbania se drafti për asociacionin i dërguar nga Rama në Berlin dhe Francë është i njohur, dhe Kurti ka disa ditë që ka dijeni për të.

Spahiu i bëri thirrje kryeministrit të Kosovës të marrë në konsideratë projektin shqiptar dhe jo atë francez.

Ky sipas tij është hapi i fundit që Kurti mund të bëjë për të mos e larguar më shumë Kosovën nga Shqipëria.

- Advertisement -

“I bëj thirrje Kurtit, që është një kryeministër shqiptar, se është në dinjitetin e tij të marrë në konsideratë projektin e Shqipërisë përpara atij të Francës, Gjermanisë, BE. Duhet të marrë në konsideratë projektin shqiptare dhe jo atë Francës. Është hapi i fundit që ai mund t  bëjë për të mos larguar më shumë Kosovën nga Shqipëria. Që kur ka ardhur në pusht Albin Kurti, Kosova më shumë është larguar nga Shqipëria se është afruar. VV kishe në program bashkimin kombëtar, e premtoi 16 vjet, ditën që u bë kryeministër tha nuk më lejojnë ndërkombëtarët”, tha Spahiu.

 

 

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

U zgjodh zv. president i UEFA, flet Duka: S’e kisha menduar kurrë, kush ma propozoi

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, më 26 shtator u zgjodh Zëvendëspresident i UEFA-s në mbledhjen e Komitetit Ekzekutiv të qeverisë së...

Krijoi spikeren virtuale Tokyo Tirana/ Bozo: Kushton më shumë se Rezar Xhaxhiu

Ideatorja e spikeres virtuale Tokyo Tirana në Euronews Albania, Gledis Bozo ishte mëngjesin e kësaj të marte e ftuar në “Good Morning Albanians”, për...

Heqja e vizave për Kosovën, kur fillon lëvizja e lirë e qytetarëve në Shengen

Tashmë nuk ka më asnjë dyshim. Nga 1 janari qytetarët me pasaporta të Kosovës do të mund të udhëtojne pa viza. Ditën djeshme Ambasada e...

TË FUNDIT

U zgjodh zv. president i UEFA, flet Duka: S’e kisha menduar kurrë, kush ma propozoi

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, më 26 shtator u zgjodh Zëvendëspresident i UEFA-s në mbledhjen e Komitetit Ekzekutiv të qeverisë së...

Krijoi spikeren virtuale Tokyo Tirana/ Bozo: Kushton më shumë se Rezar Xhaxhiu

Ideatorja e spikeres virtuale Tokyo Tirana në Euronews Albania, Gledis Bozo ishte mëngjesin e kësaj të marte e ftuar në “Good Morning Albanians”, për...

Heqja e vizave për Kosovën, kur fillon lëvizja e lirë e qytetarëve në Shengen

Tashmë nuk ka më asnjë dyshim. Nga 1 janari qytetarët me pasaporta të Kosovës do të mund të udhëtojne pa viza. Ditën djeshme Ambasada e...

“Hakmarrja e zotit do jetë e madhe”, gazetarja revoltohet për spikeren virtuale

Spikerja virtuale Tokyo Tirana”, e krijuar nga Inteligjenca Artificiale, erdhi si risi në televizionet shqiptarel. Ajo u bë realitet në Euronës Albania, duke ngjallur shumë...

Parlamenti Europian rezolutë për Kosovën, diskutohet sot sulmi në Basnjkë

Në selinë e Parlamentit Evropian sot do zhvillohet debati i jashtëzakonshëm lidhur me sulmin e 24 shtatorit në Veri, ndërsa pritet së shpejti edhe...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×