Spahiu: Lufta e Albin Kurtit me SHBA çon në ndarjen ushtarake të Kosovës nga Veriu

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Juristi Kreshnik Spahi tha në një intervistë për Euronews Albania se pa SHBA Kosova nuk është shtet sovran dhe e humbet për 24 oër pavarësinë.

Sipas Spahiu, projekti i Ramës dhe negocimi i Britanisë së Madhe janë oferta e fundit e SHBA për Kurtin dhe nëse nuk pranon, serbët e veriut fitojnë autonominë brenda territorit të Kosovës.

“SHBA s’e pranon më në tavolinë Kurtin, as Berlini s’e kontakton, as Parisi, as Brukseli. Oferta e fundit për Kurtin janë projekti i Ramës dhe Londrës, pas kësaj vijnë sanksionet dhe ai më i keqi është që veriu shndërrohet në një protektorat ndërkombëtar dhe Kosova e humbet kontrollin, i jepet autonomi serbëve brenda shtetit të Kosovës. Oferta më e keqe përtej asociacionit do të jetë autonomia e serbëve në Kosovë dhe kjo do mbajë faturën e Kurtit”, tha Spahiu.

- Advertisement -
- Advertisement -

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

OMONIA denoncon parregullsitë me censin: Po i bëhet presion minoritetit

Bashkimi Demokratik i Minoritetit Etnik Grek, OMONIA ka denoncuar ato që i cilëson shkelje të të drejtave të minoritetit nga anketuesit e censit në...

Transportonte dru pa dokumentacion, hetohet 59-vjeçari

Një 59-vjeçar në Shkodër është kapur duke transportuar me kamion lëndë drusore pa dokumentacionin përkatës. Për të ka nisur një hetim. Sasia e druve dhe...

Turistët marrin ndihmën e parë, u bllokuan në kanionet e Përmetit

Një grup me 3-5 turistë po marrin ndihmën e parë pas një bllokimi të përkohshëm në kanionet e Langaricës në Përmet. Shkak për bllokimin është...

TË FUNDIT

OMONIA denoncon parregullsitë me censin: Po i bëhet presion minoritetit

Bashkimi Demokratik i Minoritetit Etnik Grek, OMONIA ka denoncuar ato që i cilëson shkelje të të drejtave të minoritetit nga anketuesit e censit në...

Transportonte dru pa dokumentacion, hetohet 59-vjeçari

Një 59-vjeçar në Shkodër është kapur duke transportuar me kamion lëndë drusore pa dokumentacionin përkatës. Për të ka nisur një hetim. Sasia e druve dhe...

Turistët marrin ndihmën e parë, u bllokuan në kanionet e Përmetit

Një grup me 3-5 turistë po marrin ndihmën e parë pas një bllokimi të përkohshëm në kanionet e Langaricës në Përmet. Shkak për bllokimin është...

Sveçla thirrje Serbisë: Dorëzoni 6 terroristët që po mjekohen në Novi Pazar

Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Xhelal Sveçla, deklaroi në një konferncë për media këtë të hënë se autoritetet kanë gjetur harta dhe...

Vdekja e policit në Kosovë, nënkryetari i Listës Serbe dyshohet si pjesë e sulmuesve

Drejtori i Policisë së Kosovës, Gazmend Hoxha bëri me dije se nënkryetari i Listës Serbe, Milan Radojiçiç dyshohet të ketë qenë pjesë e bandës...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×