English

SPAK përfundon hetimet për mjekun Edvin Prifti, i komunikon akuzat zyrtare

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Mjeku kardiokirurg Edvin Prifti nën hetim për korrupsion dhe pastrim parash është paraqitur në SPAK, i shoqëruar nga avokati i tij Henrik Ligori

- Advertisement -

Mjekut i janë komunikuar zyrtarisht akuzat dhe tashmë dosja e tij pritet të dërgohet në GJKKO për gjykim.

Prifti ishte prej 4 vitesh nën hetim për korrupsion dhe pastrim parash, ndërkohë që ishte pezulluar nga detyra për disa kohë.

Ndaj tij janë vendosur 2 masa për pezullim nga detyra, ndërsa i janë sekuestruar edhe 6 llogari bankare në vlerën e 177 mijë eurove dhe 52 milion lekëve.

Prifti akuzohet për dy episode ryshfeti që dolën në një nga përgjimet për korrupsionin në gjykatën e Krujës dhe një rast tjetër nga akuza e familjarëve të një pacienteje.

Ai i ka kundërshtuar akuzat dhe ka deklaruar se paratë i ka te gjitha te justifikuara.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×