English

“Squid Game” në realitet, Netflix tregon prapaskenat: Lojtarët përfunduan në spital

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Netflix ka publikuar një pjesë të shkurtër që tregon reality show-n e ri të bazuar në serialin hit “Squid Game”.

- Advertisement -

Ndërsa fansat e serialit origjinal koreano-jugor, më i shikuari në historinë e platformës, presin sezonin e dytë, ata do të mund të shohin se si duket konkurrenca reale për çmimin prej 4.56 milionë dollarësh, ku ka 456 garues.

Netflix nuk ka devijuar shumë nga formula origjinale e serialit, vetëm se, sigurisht, nuk vë në rrezik jetën e lojtarëve.

Ky reality show filloi xhirimet më 23 janar në Cardington Studios në Bedford, Angli dhe Netflix thuhet se u dha pjesëmarrësve ngrohës për krahët dhe të brendshme termike për t’i ndihmuar ata të përballojnë të ftohtin.

Megjithatë, Netflix ka raportuar se tre persona kërkuan kujdes mjekësor, gjë që sipas tyre është “pretekst”, duke qenë se ata janë kujdesur të investojnë në të gjitha procedurat e duhura të sigurisë.

Në botë ka pasur disa përpjekje për të rikrijuar lojërat e këtij seriali, pa dyshim në rrethana të padëmshme; por problemi ishte popullariteti i serialit tek më të rinjtë të cilët, pa e kuptuar, rrezikonin dhe jetën e tyre nëpër platforma sociale. Në të gjithë Evropën dhe Amerikën edukatorët paralajmëruan prindërit që të mos lejojnë më të vegjlit e tyre ta shikojnë këtë serial.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×