Stoltenberg: NATO nuk do të tërhiqet në mbështetjen për Ukrainën

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

NATO nuk do të reduktojë mbështetjen e saj për Ukrainën, tha Sekretari i Përgjithshëm Jens Stoltenberg në një konferencë për shtyp të premten.

Këtë e tha teksa ka folur përpara një takimi të ministrave të jashtëm të NATO-s, i cili do të zhvillohet në Bukuresht, Rumani, në fund të nëntorit, shkruan CNN. 

“Kështu që NATO do të vazhdojë të qëndrojë me Ukrainën për aq kohë sa të duhet. Ne nuk do të tërhiqemi”, tha Stoltenberg.

- Advertisement -

Stoltenberg tha se ministrat e jashtëm po ofrojnë mbështetje të paprecedentë ushtarake dhe ai pret që ata të bien dakord të rrisin mbështetjen e tyre në takimin e Bukureshtit.

NATO ka ofruar karburant, pajisje mjekësore, pajisje dimërore dhe bllokues të dronëve, sipas Stoltenberg.

LEXONI GJITHASHTU: 

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Rikthehet Superliga Shqiptare, përballje interesante për kreun

Skuadrat e Superligës Shqiptare i kanë dhënë fund pauzës disa ditore, ndërsa tani do të zbresin sërish në fushë për vijimin e kampionatit. Java...

Gjimnaz për nxënësit që nuk dëgjojnë, 20 nxënës janë të regjistruar në vitin e parë

Nxënësit që nuk dëgjojnë kanë për herë të parë një shkollë të mesme të dedikuar për ta në gjuhën e shenjave. 20 nxënësit e parë,...

1 vit nga masakrat në Buça, banorët përkujtojnë tmerrin e lënë pas nga rusët

Një vit më parë, bota pa e tmerruar pamjet e filmuara në rrugët e Buçës. Forcat ruse ishin tërhequr duke lënë pas disa qindra...

TË FUNDIT

Rikthehet Superliga Shqiptare, përballje interesante për kreun

Skuadrat e Superligës Shqiptare i kanë dhënë fund pauzës disa ditore, ndërsa tani do të zbresin sërish në fushë për vijimin e kampionatit. Java...

Gjimnaz për nxënësit që nuk dëgjojnë, 20 nxënës janë të regjistruar në vitin e parë

Nxënësit që nuk dëgjojnë kanë për herë të parë një shkollë të mesme të dedikuar për ta në gjuhën e shenjave. 20 nxënësit e parë,...

1 vit nga masakrat në Buça, banorët përkujtojnë tmerrin e lënë pas nga rusët

Një vit më parë, bota pa e tmerruar pamjet e filmuara në rrugët e Buçës. Forcat ruse ishin tërhequr duke lënë pas disa qindra...

Përmeti destinacion turistik, në 2022-shin e vizituan 60 mijë turistë

Përmeti gjithmonë e më tepër po merr profilin e një destinacioni turistik tërheqës për vizitorët vendas dhe të huaj. Tashmë turizmi është bërë pjesë...

Largimi i mjekëve nga Shqipëria, Dollenberg: Rritja e pagave nuk e frenon

Rritja e pagave për mjekët specialist duket se nuk do të frenojë largimin e bluzave të bardha. Sipas gjykimit të mjekes Aurora Dollenberg, politika mbajtëse...


Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×