English

Stuhi për shkak të Berlusconit/ A do ta mbajë aeroporti i Milanos emrin e tij

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Vendimi i qeverisë italiane për të riemërtuar aeroportin kryesor të Milanos dhe emërtimin e tij me emrin e ish-kryeministrit Silvio Berlusconi ka shkaktuar një stuhi në Itali.

- Advertisement -

Një peticion i nisur nga grupi i krahut të majtë Demokratët e Rinj të Lombardisë duke kërkuar nga autoritetet që të rishqyrtojnë vendimin ka arritur më shumë se 40,000 nënshkrime, pasi një numër i figurave të opozitës dënuan nismën e qeverisë.

Berlusconi, ish-udhëheqësi i diskutueshëm dhe shumëngjyrësh i Italisë që vdiq vitin e kaluar, po tregohet i aftë të mundojë armiqtë e tij edhe nga varri.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?