Stuhia detare përfshin gjirin e Durrësit

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një stuhi detare ka përfshirë gjirin e Durrësit që prej pasdites së kësaj të diele.

Si pasojë e motit të keq, në portin më të madh në vend janë regjistruar probleme.

Era e fortë shkëputi cimat e tragetit të linjës Durrës-Ankona, “Af Claudia”.

- Advertisement -

Burime nga APD konfirmojnë për Euronews Albania se spostimi i tij nuk ka shkaktuar të lënduar, apo probleme të sigurisë për mjetet e tjera në port.

Pas ndërhyrjes së menjëhershme të kapitenerisë, rimorkiatorëve dhe pilotëve, gjendja është kthyer në normalitet dhe ka nisur imbarkimi i pasagjerëve.

Prandaj, parashikuar për t’u nisur në orën 19:00, trageti do të niset me më shumë se një orë vonesë.

Me vonesë pritet të mbërrijë edhe trageti që niset nga brigjet italiane, respektivisht nga porti i Barit.

Në një njoftim në faqen zyrtare, APD bën të ditur, se “Af Marina” “mbërrin me vonesë për shkak të kohës së keqe”.

 

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

“PS kërkon autorsinë e Reformës”- Kikia: Arsyeja pse Rama riktheu Fatmir Xhafajn

Analisti Mentor Kikia është shprehur se rikthimi i Fatmir Xhafajt në vëmendje të publikut nga PS, është bërë me qëllim që kjo forcë politike...

60 ditë dënim për opozitën? Deputetja e PS: S’do i vënë më zjarrin Parlamentit

Deputetja e Partisë Socialiste, Pranvera Resulaj tha në “Now me Erla Mëhillin” në Euronews Albania, se vendimi për të përjashtuar me 60 ditë deputetët...

Protestat e opozitës, Lela: Nuk i është vënë zjarri Kuvendit, është një shkëndijë

Drejtori i Komunikimit në PD, Alfred Lela është përplasur me deputeten socialiste Pranvera Resulaj lidhur me aksionin opozitar. I ftuar në Now me Erla Mëhillin...

TË FUNDIT

“PS kërkon autorsinë e Reformës”- Kikia: Arsyeja pse Rama riktheu Fatmir Xhafajn

Analisti Mentor Kikia është shprehur se rikthimi i Fatmir Xhafajt në vëmendje të publikut nga PS, është bërë me qëllim që kjo forcë politike...

60 ditë dënim për opozitën? Deputetja e PS: S’do i vënë më zjarrin Parlamentit

Deputetja e Partisë Socialiste, Pranvera Resulaj tha në “Now me Erla Mëhillin” në Euronews Albania, se vendimi për të përjashtuar me 60 ditë deputetët...

Protestat e opozitës, Lela: Nuk i është vënë zjarri Kuvendit, është një shkëndijë

Drejtori i Komunikimit në PD, Alfred Lela është përplasur me deputeten socialiste Pranvera Resulaj lidhur me aksionin opozitar. I ftuar në Now me Erla Mëhillin...

Arian Çani zbulon skenarin: Rama po bën atë që duhet, do të “rrokullisej” nëse…

Gazetari Arian Çani tha në “Now me Erla Mëhillin”, se në situatën ku ndodhet kuvendi kryeministri Rama nuk mund të tërhiqet. Ai tha se në...

“Berisha ‘non grata’ i bie Ramës me flamurin e SHBA”-Çani: Doktori të takojë Putinin

Gazetari dhe moderatori Arian Çani është shprehur se nuk bën sens që ish-kryeministri Sali Berisha, i cili është shpallur “non grata” nga SHBA dhe...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×