English

Stuhia godit Serbinë, rrugë të përmbytura e pemë të thyera

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Stuhia e paralajmëruar me reshje shiu dhe breshër ka goditur pasdite Pomoravljen, Shumadinë, Banatin dhe Sremin.

- Advertisement -

Sipas njoftimit nga RHMZ, stuhitë do të vijojnë edhe gjatë mbrëmjes.

Breshëri i fortë ka rënë në Çaçak, Kragujevc dhe zonat përreth. Sipas fotografive nga rrjetet sociale shihet se era në Kragujevc ka thyer edhe pemë.

Banorët e Mrcajevacit thonë se pas bubullimave dhe reshjeve të dendura të shiut ka rënë shi për disa minuta, ndërsa nga videot që qarkullojnë në rrjete sociale shihet se në rrugë ka mbetur një sasi e madhe uji, gjë që e ka vështirësuar lëvizjen.

Qytetarët e Svilajnecit raportojnë se breshri ka rënë për rreth 10 minuta dhe se nuk kanë qenë dëshmitarë të një pamje të tillë në vitet e fundit.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×