Sulm në Kishat spanjolle, një person i vrarë dhe disa të plagosur

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një person mbeti i vrarë dhe një tjetër i plagosur rëndë në dy sulme të ndryshme të kryera nga një person në dy kisha të qytetit Algesiras, në Spanjë.

Autoritetet spanjolle deklarojnë se po e hetojnë rastin për të verifikuar nëse sulmi kishte sfond terrorist.

Agresori, i cili vrau me hanxhar një punonjës kishe dhe plagosi një prift, u arrestua në qytetin jugor pasi u çarmatos nga forcat speciale.

- Advertisement -

Sipas mediave iberike, ai është një person me kombësi marokene i moshës 40-vjeçare. Tre persona të tjerë mbetën të plagosur lehtë kur ndodhi incidenti, pak pas orës 19, me orën lokale.

I dyshuari hyri fillimisht në kishën San Isidro dhe sulmoi priftin, i cili mbeti i plagosur rëndë, dhe 5 minuta më vonë në kishën tjetër ku sulmoi mirëmbajtësin.

Ky i fundit fillimisht u largua, por u kap me vrap nga autori, i cili i dha goditjen fatale. Policia thotë se agresori bërtiste diçka teksa kryente sulmin.

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Gjykata europiane dënon Rusinë lidhur me helmimin e Navalnyt, ja gjoba që do paguajë

Gjykata Evropiane e të Drejtave të Njeriut (ECHR) e dënoi Rusinë më 6 qershor për dështimin në hetimin e duhur të helmimit të opozitarit...

Emri| Gjendet i vdekur në mes të rrugës 64-vjeçari, dyshimet e para

Një 64-vjeçar është gjetur pa shenja jete në mes të rrugës në qytetin e Maliqit. Kanë qenë familjarët e viktimës ata të cilët kanë...

U masakrua me thikë nga burri, niset me helikopter drejt Tiranës gruaja

Është nisur me urgjencë drejt Tiranës, Marjola Myrtollari, 36-vjeçarja nga Korça, e cila u plagos me thikë dy ditë më parë nga bashkëshorti i...

TË FUNDIT

Gjykata europiane dënon Rusinë lidhur me helmimin e Navalnyt, ja gjoba që do paguajë

Gjykata Evropiane e të Drejtave të Njeriut (ECHR) e dënoi Rusinë më 6 qershor për dështimin në hetimin e duhur të helmimit të opozitarit...

Emri| Gjendet i vdekur në mes të rrugës 64-vjeçari, dyshimet e para

Një 64-vjeçar është gjetur pa shenja jete në mes të rrugës në qytetin e Maliqit. Kanë qenë familjarët e viktimës ata të cilët kanë...

U masakrua me thikë nga burri, niset me helikopter drejt Tiranës gruaja

Është nisur me urgjencë drejt Tiranës, Marjola Myrtollari, 36-vjeçarja nga Korça, e cila u plagos me thikë dy ditë më parë nga bashkëshorti i...

U gjet i vdekur me plumb në kokë, pas vëllait merret në hetim dhe shoku i shqiptarit

Policia italiane po vijon hetimet për vdekjen e 20-vjeçarit shqiptar Enriko Aliaj. Të dhënat paraprake tregojnë se ai ndërroi jetë nga një goditje me...

Mbyti të ëmën me plastmas në Përmet, Gjykata lë në burg 24-vjeçarin

Gjykata ka caktuar masën e sigurisë ‘Arrest me burg’ për 24-vjeçarin Albi Muhollari, i cili mbyti të ëmën me qese plastmasi. Ngjarja e rëndë ndodhi...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×