Zbardhen emrat, kush janë shqiptarët e goditur nga operacioni i SPAK dhe italianëve

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Euronews Albania ka siguruar emrat e të gjithë personave ndaj të cilëve është caktuar masa e sigurimit “Arrest me burg”, si pasojë e operacionit ndërkombëtar të ndërmarrë nga Guardia di Finanza e Breshias, në bashkëpunim me autoritetet shqiptare.

21 personat e mëposhtëm akuzohen për përfshirje në grup të strukturuar kriminal dhe trafik të lëndëve narkotike.

Gjatë operacionit janë kontrolluar 31 banesa, si dhe janë sekuestruar 6 armë gjahu dhe 6 automjete.

- Advertisement -

Emrat për të cilët është dhënë masa e sigurisë Arrest me burg nga GJKKO:

Braniol Liço

Gernard Beu

Emirjan Beu

Dorian Beu

Syrjan Tola

Igli Lala

Ramazan Grada

Florid Vukaj

Gjergj Zefi

Renato Zefi

Rexhep Dallupi

Alfred Luli

Gjergji Luli

Saimir Prenga

Lorik Prengaj

Francesco Çeçi

Ilir Duro

Lulzim Selimi

Dhimitër Nina

Eledja Dedej

Enkeleda Bakalli (Arrest shtëpie)

 

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Biznesi francez në Shqipëri rrit investimet, 433 kompani aktive në Shqipëri

Prezenca e investimeve franceze në vendin tonë ka patur një trend rritës përgjatë viteve 2018-2022. Sipas të dhënave të Bankës së Shqipërisë, në fund...

“Keq e ka Vuçiç”, Hila analizon çfarë po ndodh në Veri: Fitore në terren për Kosovën

Analisti Dritan Hila tha në një intervistë për Euronews Albania se ngjarja e rëndë e ndodhur 1 ditë më parë në Kosovës me vrasjen...

Kremlini nuk e dënon vrasjen e policit të Kosovës: Po vëzhgojmë nga afër “Veriun”

Kremlini ka thënë të hënën se është duke e vëzhguar nga afër gjendjen në veri të Kosovës, por nuk e dënoi sulmin vdekjeprurës të...

TË FUNDIT

Biznesi francez në Shqipëri rrit investimet, 433 kompani aktive në Shqipëri

Prezenca e investimeve franceze në vendin tonë ka patur një trend rritës përgjatë viteve 2018-2022. Sipas të dhënave të Bankës së Shqipërisë, në fund...

“Keq e ka Vuçiç”, Hila analizon çfarë po ndodh në Veri: Fitore në terren për Kosovën

Analisti Dritan Hila tha në një intervistë për Euronews Albania se ngjarja e rëndë e ndodhur 1 ditë më parë në Kosovës me vrasjen...

Kremlini nuk e dënon vrasjen e policit të Kosovës: Po vëzhgojmë nga afër “Veriun”

Kremlini ka thënë të hënën se është duke e vëzhguar nga afër gjendjen në veri të Kosovës, por nuk e dënoi sulmin vdekjeprurës të...

“Të vdesësh për atdhe, si të rilindësh përsëri”- Jetëshkrim i policit hero në Kosovë

“Të vdesësh për atdhe, është si të rilindësh përsëri”, me këtë shprehje do ta kujtojë Kosova Afrim Bunjakun, policin që mbeti i vrarë në...

OMONIA pretendime për parregullsi me censin: Po i bëhet presion minoritetit

Bashkimi Demokratik i Minoritetit Etnik Grek, OMONIA ka denoncuar ato që i cilëson shkelje të të drejtave të minoritetit nga anketuesit e censit në...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×