English

Sulmet e Rusisë në Kiev, ish-presidenti: Do të ketë të tjera

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Në vazhdën e sulmeve ajrore në shkallë të gjerë në të gjithë Ukrainën sot, ish-presidenti rus Dmitry Medvedev paralajmëroi “do të ketë të tjera sulme”.

- Advertisement -

Përmes një postimi në rrjetet sociale aleati i ngushtë i presidentit rus Vladimir Putin sinjalizoi se rritja e sulmeve mund të jetë fillimi i një përshkallëzimi të mëtejshëm të luftës nga ana e Rusisë.

“Ukraina do të ishte një kërcënim konstant, i drejtpërdrejtë dhe i qartë për Rusinë”, shkroi ai. “Qëllimi i veprimeve tona të ardhshme duhet të jetë shpërbërja e plotë e regjimit politik në Ukrainë”.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?