English

Sulmet izraelite në Gaza vrasin mbi 50 palestinezë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Sulmet ajrore izraelite kanë vrarë të paktën 22 palestinezë në rajonin qendror të Gazës Deir al-Balah dhe 30 në Rafah në jug.

- Advertisement -

Palestinezët që ikën nga rrethimi i vazhdueshëm izraelit i spitalit al-Shifa thonë se tanket izraelite dhe buldozerët e blinduar kaluan mbi të paktën katër trupa dhe ambulanca, shkruan Al Jazeera.

Forcat izraelite kanë rrethuar gjithashtu spitalet al-Amal dhe Nasser në jug të Gazës.

Izraeli informoi OKB-në se nuk do të miratonte më autokolona ushqimore të UNRËA në veri të Gazës, ku 70 për qind e njerëzve përballen me një nivel ekstrem të mungesës së ushqimit.

Të paktën 32,333 palestinezë janë vrarë dhe 74,694 janë plagosur në sulmet izraelite në Gaza që nga 7 tetori. Numri i rishikuar i të vdekurve në Izrael nga sulmi i Hamasit të 7 tetorit është 1,139, me dhjetëra ende të mbajtur robër.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?