English

Sulmet në spitalin në qendër të Gazës, raportohet për dhjetëra viktima e të plagosur

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një spital në Gazën qendrore ka raportuar për dhjetëra viktima për shkak të sulmeve të rënda ajrore gjatë natës.

- Advertisement -

Spitali thotë se 57 persona u vranë dhe gati 70 u plagosën. Të paktën 10 nga të vrarët ishin fëmijë.

Ministria e Shëndetësisë e kontrolluar nga Hamasi në Gaza deklaroi se numri i të vrarëve nga operacionet ushtarake izraelite që nga 7 tetori ishte rritur në 23,210 me 59,167 persona të plagosur.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×