Sulmohen me thikë efektivët e policisë, një i vdekur dhe 2 të plagosur në Budapest

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një oficer policie në Budapest ka vdekur pasi dyshohet se u qëllua me thikë nga një burrë që përpiqej t’i shpëtonte arrestimit të enjten.

BBC shkruan se policia u thirr në distriktin XI të kryeqytetit të Hungarisë rreth orës 22:10 të mbrëmjes së të enjtes, për të ndaluar një person që po përpiqej të hynte në një kompleks banimi.

Burri plagosi tre policët përpara se të largohej në rrugë, ku u qëllua nga një oficer i katërt dhe u arrestua.

- Advertisement -

Një deklaratë e policisë e përshkruan autorin e dyshuar si një “njeri të çmendur me thikë”.

Të gjithë oficerët e policisë të plagosur, së bashku me autorin e plagosjes u dërguan në spital, ku njëri prej tyre, 29-vjeçari Peter Baumann, nuk mundi dot t’i mbijetonte plagëve të marra.

Një flamur i zi do të valëvitet në ndërtesat e policisë dhe automjetet e shërbimit do të shfaqin një shirit zie për të nderuar oficerin, tha departamenti i policisë së Hungarisë.

Kryeministri hungarez Viktor Orban tha se qeveria do të ofrojë mbështetje për familjen e zotit Baumann.

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Kreshnik Spahiu: Egoisti Albin për Kosovën, aleancë me Rusinë do bëjë?

Jursiti Kreshnik Spahiu tha se Albin Kurti është futur në konflikt me partnerët të cilët garantojnë sovranitetin e Kosovës. I ftuar në “Now me Erla...

Përplasja me Serbinë, Kulla: Kosova të sigurojë ushtrinë, serbët në kufij

Analisti Ilir Kulla, teksa analizoi situatën  në Veri tha se Kosova duhet të sigurojë ushtrinë pasi trupat e ushtrisë serbe ndodhen në kufij. I ftuar...

“S’të marr leje ty”, Molliqaj-Kullës: Mos bëj propagandë për Albinin, i rrezikshëm

Dardan Molliqaj, deputet i parlamentit në Kosovë ishte i ftuar këtë të martë në “Now me Erla Mëhillin për të folur rreth situatës së...

TË FUNDIT

Kreshnik Spahiu: Egoisti Albin për Kosovën, aleancë me Rusinë do bëjë?

Jursiti Kreshnik Spahiu tha se Albin Kurti është futur në konflikt me partnerët të cilët garantojnë sovranitetin e Kosovës. I ftuar në “Now me Erla...

Përplasja me Serbinë, Kulla: Kosova të sigurojë ushtrinë, serbët në kufij

Analisti Ilir Kulla, teksa analizoi situatën  në Veri tha se Kosova duhet të sigurojë ushtrinë pasi trupat e ushtrisë serbe ndodhen në kufij. I ftuar...

“S’të marr leje ty”, Molliqaj-Kullës: Mos bëj propagandë për Albinin, i rrezikshëm

Dardan Molliqaj, deputet i parlamentit në Kosovë ishte i ftuar këtë të martë në “Now me Erla Mëhillin për të folur rreth situatës së...

Kreshnik Spahiu: Si luan Albin Kurti me “trushpëlarët” në Kosovë

Juristi Kreshnik Spahiu është treguar kritik ndaj kryeministrit të Kosovës Albin Kurti duke thënë se ky i fundit po luan me disa porta. I ftuar...

Kurti për deklaratën e Blinkenit: E gabuar dhe lënduese, s’i dorëzohemi Serbisë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti,tha në një intervistë për të përditshmen britanike "The Guardian" se ngjarjet në veri të Kosovës kanë qaenë të rënda...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×