albinkurti

Kurti reagon pas ujdisë për zbatimin e marrëveshjes së energjisë me Serbinë

Pasi Kosova dhe Serbia sot kanë miratuar udhërrëfyesin për zbatimin e marrëveshjes për energjinë elektrike në veri kryeministri i Kosovës, Albin...

Scholz në Prishtinë: Njohja reciproke Kosovë – Serbi hap rrugën për në BE

Liberalizimi i vizave me Bashkimin Evropian për Kosovën ishte ndër çështjet kryesore të diskutuara gjatë takimit midis kancelarit gjerman Olaf Scholz...

Kurti kthehet në Kosovë pas 20 ditësh në takime jashtë vendit

Pas kthimit nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka thënë se qëllimi i vizitës së tij dyjavore...

Borrell mbledh liderët e rajonit në një darkë jozyrtare bë Bruksel

Joseph Borell do të mbledhë në një darkë jozyrtare në Bruksel liderët e Ballkanit Perëndimor, të mërkurën. Këtë e konfirmoi Zëdhënësi...

Osmani dhe Kurti udhëtojnë në SHBA me ftesë nga familja Albright

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani dhe kryeministri Albin Kurti, do të udhëtojnë në SHBA të martën, për të marrë pjesë në...

Lajçak në Serbi: Presim të zbatohen të gjitha marrëveshjet e dialogut

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, në një takim me presidentin serb, Aleksandar Vuçiç të...