anije

Video e rëndë| Ekuipazhi i anijes në Greqi shtyn pasagjerin në det, vdes 36-vjeçari

Ekuipazhi i anijes “Blue Horizon” ka shtyrë në det një pasagjer i cili tentoi të hynte në bord dhe ishte me...

Zbulohet anija romake gjatë kërkimeve për minerare pranë lumit Danub

Nuk është hera e parë që minatorët gjejnë mbetjet e epokave të mëparshme në zonat ku gërmojnë për minerare. Këtë herë,...

Digjet jahti luksoz i kampionit të pokerit, momenti kur shpërthen në flakë në Spanjë

Një jaht luksoz shpërtheu në flakë dhe u fundos në brigjet e ishullit spanjoll Formentera. Irmao, një jaht charter, në pronësi të...

Digjet një anije mallrash pranë Holandës, një viktimë

Një pjesëtar i ekuipazhit të një anije mallrash vdiq të mërkurën në afërsi të Holandës, pasi anija që po transportonte gati...

Nëndetësja zhduket pranë rrënojave të Titanikut, ekipet vijojnë kërkimin

Ekipet amerikane dhe kanadeze po vazhdojnë kërkimet për nëndetësen turistike “Titan”, me pesë persona në bord, e cila u zhduk pranë...

Mbytet anija me emigrantë në Mykonos, humbin jetën 3 persona

Një burrë dhe dy gra u gjetën të vdekur pas një mbytjeje të anijes që transportonte emigrantë pranë Mykonos. Mediat e huaja...

Kapiteni i burgosur prej 8 muajsh në anije, rrëfimi ekskluziv i libianit

Zuhair Alkafi e nisi si çdo ditë punën e tij si kapiten i anijes cisternë “Queen Majeda”, pa e ditur se...

Dy anije me emigrantë mbyten pranë Tunisit, të paktën 70 të vdekur

Roja bregdetare tuniziane ka gjetur të paktën 70 trupa të emigrantëve të mbytur pasi dy varka u mbytën sot pranë qytetit...

Kapitenia e parë grua| Historia e 52-vjeçares që drejton anijen turistike në Vlorë

Nëse shkon në vendin e ankorimit të anijeve turistike ne Triport, Vlorë, ajo që të bie në sy është kapitene Vali,...

“Po futet ujë, ka 400 njerëz brenda”| Anijes i mbaron karburanti, kapiteni zhduket

Ka filluar të depërtojë ujë në anijen me rreth 400 persona, e cila lundron e pakontrolluar mes Maltës dhe Libisë, njoftoi...

Merr flakë trageti në Filipine, 31 viktima, shumë prej tyre të mbytur

Një traget në Filipine mori flakë dhe të paktën 31 persona humbën jetën, tha sot guvernatori i provincës. Brenda mjetit lundrues ishin...

Përmbyset anija në portin skocez, 25 të plagosur

Një zëdhënës i Shërbimit Skocez të Ambulancës njoftoi sot se 25 persona u plagosën pasi një anije e madhe në portin...

Meloni për anijet e mbytura me emigrantë: Akuzat të tmerrshme, ndërgjegjja e pastër 

Kryeministrja italiane Giorgia Meloni tha sot se qeveria e saj është përballur me akuza të rënda pas disa mbytjeve të anijeve...

A reaguan si duhet autoritetet pas përmbytjes së anijes në Itali? Nisin hetimet

Më shumë se 100 njerëz, përfshirë fëmijë, kanë vdekur pasi anija e tyre u mbyt në jug të Italisë. Prokurorët italianë po...

“Kufomat notonin gjithandej”- Mjekja rrëfen tronditjen nga mbytja e anijes në Itali

Një anije me emigrantë është përmbysur në në Cutro, në zonën e Crotone. Mediat bëjnë me dije se numri i viktimave...

58 viktima nga anija e përmbysur në Itali, 1 i arrestuar për trafik njerëzish

Një anije me emigrantë është përmbysur në në Cutro, në zonën e Crotone. Mediat bëjnë me dije se numri i viktimave...