peshkaqen

VIDEO| Peshkaqeni më i shpejtë në botë shfaqet 3 km larg ishullit të njohur grek

Një peshkatar profesionist vuri re një peshkaqen të madh që lëvizte para anijes më pak se dy milje detare nga porti...

VIDEO| Sulmoi dhe hëngri turistin në Egjipt, momenti kur nxirret peshkaqeni tigër

Një turist rus ka vdekur teksa ishte me pushime në Egjipt, pasi u sulmua brutalisht nga një peshkaqen tigër. Momenti kur kafsha...

Fenomeni i oqeanit që po i afron peshkaqenët në breg

Disa raporte të lëndimeve nga kafshimi i peshkaqenëve apo grabitqarëve detarë në brigjet verilindore të Shteteve të Bashkuara kanë tronditur plazhistët. A po...

Peshkaqenët rrezik për jetën në brigjet e Egjiptit, dy viktima

Një rumune dhe një austriake janë vrarë nga sulmet e peshkaqenëve brenda tre ditëve në brigjet e Detit të Kuq të...

Peshkaqen dhe gjarpër për kafshë shtëpiake, prirja e fundit e të rinjve

Macja, qeni, papagalli, zogjtë apo peshqit nuk janë më disa nga kafshët dhe zvarranikët, që qytetarët shqiptarë mbajnë në shtëpitë e tyre. Vitet...