policia e shtetit

E veja e ish-komisarit Malushi: Humbja e tim shoqi, thikë pas shpine nga kolegët

Bashkëshortja e ish-komisarit të Policisë Gani Malushi, të vrarë në vitin 2003, Esmaja, është shprehur se ky institucion është degjeneruar dhe...

Dhunimi i 3-vjeçares, Policia evidenton 81 kopshte e çerdhe të jashtëligjshme

Policia e Shtetit ka ndërmarrë një aksion për evidentimin e subjekteve paraarsimore private që veprojnë në kundërshtim me ligjin. Përmes një njoftimi,...

Policia thirrje tifozëve: Respektoni masat kufizuese për qëndrimin në stadium

Policia e shtetit ka bërë thirrje për të gjithë tifozët që të zbatojnë rregullat gjatë ndeshjes Shqipëri-Çeki e cila do të...

Hapen aplikimet për Akademinë e Sigurisë, cilat janë kriteret për kandidatët

Bazuar në parimet e meritokracisë dhe shanseve të barabarta, si dhe me qëllim plotësimin e organikës, me profesionistë të mirëpërgatitur dhe...

Dhunuan punonjësin e policisë, procedohen penalisht 2 persona, 1 në kërkim

Tre qytetarë të Tiranës do të procedohen penalisht pasi gjatë një konflikti të ndodhur në rrugën  “Shyqyri Ishmi”, në Tiranë kanë...

Djali në gjendje kome pas arrestimit, reagon Policia pas kallëzimit të së ëmës

Policia e Shtetit ka reaguar në lidhje me gjendjen shëndetësore të Jani Rustemajt, 27-vjeçari i cili u arrestua për vjedhje dhe...

Nis vettingu në Policinë e Shtetit, hidhet shorti për 36 emrat e parë të drejtuesve

Agjencia e Mbikëqyrjes Policore zhvilloi procedurën e hedhjes së shortit të parë për vlerësimin kalimtar dhe periodik të punonjësve të Policisë...

Lëvizje në Policinë e Shtetit, emërohen shefat e rinj në disa komisariate

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Muhamet Rrumbullaku ka firmosur këtë të hënë disa ndryshime në radhët e drejtuesve të...

Ndryshon struktura, pjesë e MZSH punonjës të FA dhe Policisë së Shtetit

Drejtoria e Përgjithshme për Mbrojtjen nga Zjarret dhe Shpëtimin, si një strukturë e specializuar e gatishmërisë në raste zjarresh apo  fatkeqësish...

Sekuestrohen qindra fishekzjarre, 2 urdhrat e kreut të Policisë për festat

Policia e Shtetit njofton se ka sekuestruar qindra kapsolla dhe fishekzjarre, me fuqi të lartë plasëse në prag të festave të...

Përfshihet nga flakët makina në Roskovec

Një makinë është përfshirë nga flakët mëngjesin e sotëm në Roskovec. Policia bën me dije se ngjarja ka ndodhur afër Kishës...

Arrestohet Gert Shehu, dy akuzat që rëndojnë mbi 31-vjeçarin

Policia e Shtetit ka njoftuar se ka arrestuar 31-vjeçarin Gert Shehu, i cili një ditë më parë goditi me grusht në...

Rrugët ku nesër në Tiranë nuk do të lejohet as parkimi i makinave

Policia e Shtetit ka shtuar masat në prag të zhvillimit të samitit BE-Ballkani Perëndimor, që do të mbahet të martën e...

Protesta e 6 dhjetorit, kreu i Policisë së Shtetit takohet me përfaqësues të PD-së

Mëngjesin e së enjtes, drejtori i Policisë së Shtetit, Muhamet Rrumbullaku zhvilloi një takim me përfaqësues të Partisë Demokratike për protestën...

Arrestohet në Spanjë i shumëkërkuari Funiqi, akuzohet për rrëmbimin e Jan Prengës

Gentjan Funiqi, alias Gentjan Martini, alias Festim Olomani, i cili ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar është arrestuar ditën e sotme në...

Prençi tregon detaje për protestën, thirrja për Policinë e Shtetit

Ish-drejtuesi i lartë i Policisë së Shtetit, Shemsi Prençi u shpreh në një intervistë për Euronews Albania se për protestën e...