Shkodër

Qëlloi me armë ndaj fëmijëve pas sherrit të të birit, dorëzohet 49-vjeçari

Është vetëdorëzuar në polici autori i ngjarjes së pazakontë të ndodhur të hënën pasdite në Shkodër. Agron Mehmeti ka shkuar të sqarojë...

Dronët ‘vënë’ në pranga dy persona në Shkodër për kultivim të kanabisit

Dy persona janë vënë në pranga këtë të hënë në Shkodër, në kuadër të operacionit policor të koduar “Gimaj”. Shtetasit E. D.,...

Zjarri përfshin zonën e Malikolajt në Velipojë, digjet zona e pyllëzuar

Që prej ditës se djeshme, zjarri kanë përfshirë zonën e Malikolajt në Velipojë në një sipërfaqe të konsiderueshme të pyllëzuar. Për shkak...

150 të shoqëruar në Shkodër, aksion për mashtrimet në call-center

Një operacion i madh policor është duke u zhvilluar në qytetin e Shkodrës kundër mashtrimit në call- center, kryesisht ndaj të...

E lajmëruan me mesazh për tritolin, detaje nga shpërthimi i makinës në Shkodër

Detaje të reja kanë dalë nga ngjarja në Shkodër, ku Drejtoreshës së Drejtorisë së Shëndetit Publik, Suida Kuka iu vendos tritol...

Tritol automjetit të Drejtoreshës së DSHP-së në Shkodër

Një lëndë eksplovize iu vendos automjetit të Drejtoreshës së Drejtorisë së Shëndetit Publik Shkodër, Suida Kuka pasditen e së premtes. Automjeti i...

Zbulohen parcela me kanabis në Shkodër, dy në kërkim

Këtë të premte, disa parcela me kanabis janë zbuluar në zonën e Velipojës, pas kontrolleve nga ajri. Policia bën me dije se...

Artistët shkodranë performojnë në shtëpinë e të moshuarve

Banorët e shtëpisë së të moshuarve në Shkodër kaluan një ditë ndryshe. Kjo falë organizimit të artistëve të qytetit nën moton...

Aksident me vdekje në aksin Shkodër-Koplik

Një aksident me pasojë vdekjen e një personi është shënuar mbrëmjen e së mërkurës në aksin rrugor Shkodër-Koplik, në zonë të...

Shoferët e Shkodrës drejt Malit të Zi për të blerë naftë më lirë

Çmimi i lartë ka shtyrë shumë qytetarë shkodranë dhe zonave përreth të dynden drejt territorit të Malit të Zi për të...

Shkodra pikë e nxehtë kanabisi, në pak ditë zbulohen dhjetëra parcela

Shkodra duket se do të jetë një hot/spot për këtë vit sa i takon kultivimit të kanabisit. Historikisht një zonë me...

Sekuestrohen 246 kg kanabis në Shkodër, në kërkim dy organizatorët

Gjashtë persona janë arrestuar nga policia në Shkodër dhe tetë të tjerë janë shpallur në kërkim për shkak se ishin përfshirë...

Lorenc Radovani dhe Bert Naraçi përformojnë në ditën e ‘Festës së Liqenit’

Mëngjeset në liqenin e Shkodrës janë magjike. E kjo magji e shoqëruar me meloditë e këngëve të bukura shkodrane, luajtur në violinë...

Arrestohen 4 policë në Shkodër për mbjellje kanabisi

Katër punonjës policie janë vënë arrestuar, pasi dyshohet të kenë favorizuar mbjelljen e kanabisit në zonën ku ata ushtronin detyrën. Mbjellja e...

Autori u largua në këmbë, si ndodhi vrasja e 76-vjeçarit në Shkodër

Të tjera detaje janë zbardhur në lidhje me ngjarjen e rëndë ndodhur mbrëmjen e së mërkurës në fshatin Stom Golem në...

Ekzekutimi i 76-vjeçarit, i biri iu kundërpërgjigj autorit

Të tjera detaje janë zbardhur sa i takon dinamikës së ngjarjes së rëndë të një nate më parë në fshatin Stom...