Shqipëria

Media franceze: Zbuloni Shqipërinë dhe historinë e saj gjatë sistemit komunist

Me iniciativën e sipërmarrësit Dritan Gremi, u prezantua më 9 mars, në panairin e turizmit në Berlin, projekti me titullin: Turizmi rreth...

Eksperti Hasho: Kosova ka më tepër eksperiencë se Shqipëria për drejtimin e mjeteve

Fatmir Hasho, eksperti  sigurisë rrugore është shprehur se Kosova ka më tepër eksperiencë sesa Shqipëria për drejtimin e mjeteve. I ftuar në ...

Shqipëria e pa fat, asnjë pikë në ndeshjen e parë të kualifikuesve EURO 2024

Kombëtarja shqiptare nuk ia doli të merrte një rezultat pozitiv përballë Polonisë në ndeshjen hapëse të kualifikueseve të EURO 2024. Në ndeshjen e...

Hajdarmataj: Garancia që Shqipëria i ka dhënë “kokave të krimit” të Kolumbisë

Ish-drejtuesi i policisë Arben Hajdarmataj tha në “Now me Erla Mëhillin” se “kokat e krimit” në Kolumbi kanë një garanci për...

Me çantat me drogë në makinë, arrestohen dy të rinjtë grekë në kufirin me Shqipërinë

Një sasi prej 43 kilogramë kanabis është kapur nga policia greke në kufirin me Shqipërinë. Në pranga kanë përfunduar dy të rinj,...

Vendet më të lumtura në botë| Kosova e 34-ta, Shqipëria e 83-ta

Njerëzit më të lumtur në botë jetojnë në Finlandë, sipas një sondazhi që bëhet në 150 shtete. Anketa bazohet në mbështetjen...

Asnjë rast nën 18 vjeç, Shqipëria po “eliminon” fenomenin e martesave të hershme

Asnjë vajzë nën 18 vjeç nuk ka lidhur martesë në Shqipëri përgjatë vitit të shkuar. Sipas të dhënave zyrtare përgjatë vitit 2022...

Deklarata e fortë e ish-luftëtarit të UÇK: Politika shqiptare i ka bërë keq Kosovës

Meçan Zotaj, ish-luftëtar i UÇK tha në një intervistë për Euronews Albania se që nga lufta e UÇK deri sot Shqipëria...

“2022-shi vit i suksesshëm”, Varhelyi: Kërkojmë më shumë

Komisioneri europian Oliver Varhelyi tha se dëshirojnë që Shqipëria të jetë pjesë e Bashkimit Europian sa më shpejtë. Gjatë fjalës së tij...

Zbulohet si u largua Fatjon Murati: Shkoi në Kosovë, pastaj me avion drejt Turqisë

Gazetari i Euronews Albania, Eni Ferhati zbulon se shtetasi Fatjon Murati, pronari i lokalit ku ndodhi masakra në Don Bosko, është...

“Nuk jemi han me 40 porta”- Eksperti: Me bangladeshasit s’ka garanci! Vijnë dhe ikin

Eksperti i ekonomisë Fatos Çoçoli analizoi në studion e Euronews Albania, tregun e punës së të huajve që vijnë në vendin...

Shqipëria në 3 vite COVID, sa viktima janë shënuar që nga fillimi i pandemisë

3 vite më parë në 9 mars të vitit 2020, u identifikuan dy rastet e para me COVID-19 në Shqipëri. Lajmi se...

Zotimi i Berishës: Ndryshimi i Shqipërisë me PD-në në pushtet nis nga arsimi

Sali Berisha u zotua se nëse Partia Demokratike vjen në pushtet ndryshimi do të nisë nga arsimit. Ai tha se do të...

Kur mund të hyjë Shqipëria në BE? Rama: Nuk kërkon patentë, kur nuk di makinën

Kryeministri Edi Rama priti në Tiranë këtë të hënë në Kryeministren e Danimarkës, Mette Frederiksen. Gjatë konferencës së përbashkët për shtyp,...

Eksperti: Aktualisht Shqipëria e prodhon vetë 100 % energjinë elektrike

Eksperti i energjisë, Azmer Duleviç tha në një intervistë për “Good morning Albanians” në Euronews Albania se aktualisht Shqipëria e prodhon...

Përfundon mbledhja e dy qeverive, nënshkruhen marrëveshjet Shqipëri-Mali i Zi

Ministrat e Republikës së Shqipërisë dhe Malit të Zi kanë nënshkruar në përfundim të mbledhjes së përbashkët të dy qeverive dhe...