Shtëpia e Bardhë

Shtëpia e Bardhë përshëndet zgjatjen e armëpushimit në luftimet Izrael-Hamas

Shtëpia e Bardhë përshëndeti lirimin e pengjeve të Hamasit gjatë fundjavës dhe zgjatjen dy ditore të armëpushimit, me shpresën se brenda...

Shtëpia e Bardhë: Izraeli është pajtuar për pauzë 4-orëshe në ditë në veri të Gazës

Shtëpia e Bardhë tha se Izraeli është pajtuar për pauza katërorëshe humanitare çdo ditë në veri të Gazës, ku po lufton...

Shtëpia e Bardhë: Rusia po ekzekuton ushtarë që nuk binden të luftojnë në Ukrainë

Shtetet e Bashkuara kanë informacione se ushtria ruse po ekzekuton ushtarë që nuk zbatojnë urdhrat në lidhje me luftën me Ukrainën,...

Shtëpia e Bardhë: Rusia po i “ekzekuton ushtarët” që refuzojnë urdhrat

Rusia është duke i ekzekutuar ushtarët që nuk i respektojnë urdhrat në ofensivën e re ushtarake në lindje të Ukrainës, pavarësisht...

SHBA: Putin dhe Kim shkëmbyen letra për furnizimin e Rusisë me municione

Shtëpia e Bardhë tha se ka informacione të reja të inteligjencës që tregojnë se presidenti rus, Vladimir Putin, dhe lideri i...

Shtëpia e Bardhë: Kremlini është përgjegjës për vdekjen e Prigozhinit

Shtëpia e Bardhë ka lënë të kuptohet se Kremlini është përgjegjës për vdekjen e kreut të grupit mercenar Wagner, Yevgeny Prigozhin,...

Shtëpia e Bardhë hap zyrën për t’iu përgjigjur pandemive të reja të mundshme 

Shtëpia e Bardhë ka hapur një zyrë që do të përgatitet dhe do t'i përgjigjet pandemive të reja të mundshme dhe...

Gjendet kokainë në Shtëpinë e Bardhë, Shërbimi Sekret nis hetimet

Shërbimi Sekret Amerikan ka nisur hetimet pas gjetjes së një sasie kokainë në Shtëpinë e Bardhë të dielën mbrëma. Kokaina është zbuluar...

Shtëpia e Bardhë: Rusia po punon për prodhimin e dronëve iranianë vitin e ardhshëm

Rusia po merr materiale nga Irani për të ndërtuar një fabrikë drone në territorin e saj që “mund të jetë plotësisht...

Biden takim me LGBTQI+ në Shtëpinë e Bardhë për të festuar Muajin e Krenarisë 

Presidenti i SHBA-së Joe Biden mirëpriti qindra persona të komunitetit LGBTQI+ në Shtëpinë e Bardhë për të festuar Muajin e Krenarisë. Ngjarja,...

Shtëpia e Bardhë, thirrje Kosovës dhe Serbisë të ulin tensionet

Shtëpia e Bardhë njoftoi të premten se zëvendës këshilltari amerikan për siguri kombëtare, Jon Finer u ka bërë thirrje Kosovës dhe...

Takimi në Ohër, Shtëpia e Bardhë: Palët të nisin sa më shpejt zbatimin e detyrimeve

Shtëpia e Bardhë ka përshëndetur arritjen e marrëveshjes mes Kosovës e Serbisë për normalizimin e marrëdhënieve, edhe pse palët nuk nënshkruan...

“Ka surpriza” Deklarata e fortë e gazetarit: Rama nuk pritet më në Shtëpinë e Bardhë

Gazetari Aulon Kalaja bëri një deklaratë të fortë nga studio e Euronews Albania, teksa tha se kryeministri Rama nuk do të...

SHBA: Grupi Wagner ka pranuar armë nga Koreja e Veriut

Shtëpia e Bardhë tha të enjten se grupi “Wagner”, një kompani private ushtarake ruse, ka marrë një dërgesë armësh nga Koreja...

Putin nuk pranon kushtet/ Pas SHBA, edhe Gjermania përpiqet të bindë Putin

Shtëpia e Bardhë ka konfirmuar se presidenti Biden është gati të flasë me presidentin Putin, nëse ky i fundit është i...

FOTO| Mbesa e Biden martohet në Shtëpinë e Bardhë, dasma e 19-të që nga viti 1812

Mbesa e madhe e presidentit amerikan Joe Biden, Naomi, vajza e Hunter Biden, u martua me Peter Neill të shtunën në...