vllaznia

Vllaznia ‘poker’ Hajvalisë, vajzat shkodrane kalojnë më tej

Vllaznia në futboll për femra e ka kaluar me sukses pengesën e parë në Ligën e Kampionëve, ndërsa ka mposhtur Hajvalinë....

Vllaznia synon ta nisë mbarë, rikthehet Superliga Shqiptare

Eliminimi nga Conference League i ka dhënë më tepër kohë Vllaznisë për tu përgatitur në prag të nisjes së edicionit të...

Vllaznia me strategji të re, fokus tek talentet e akademisë

Vllaznia ka nisur stërvitjen pas pushimeve të fundit të sezonin me shumë ndryshime në ekip dhe në stafin drejtues. Ekipi ka zbritur...

Vllaznia kërkon finalen e kupës, Egnatia një ‘makth’ për shkodranët

Kupa e Shqipërisë rikthehet të mërkurën me ndeshjet e kthimit të fazës gjysmëfinale, konkretisht përballjet Egnatia-Vllaznia dhe Teuta-Tirana. Bardheblutë e kanë...

Rrogozhinasit fitojnë mes spektaklit, Tirana me hap kampioni

Të dielën ka ulur siparin java e 31-të e Superligës Shqiptare me dy përballje interesante Tirana-Kastrioti dhe Vllaznia-Egnatia. Kryeqytetasit kanë triumfuar...

Vllaznia largon trajnerin Mirel Josa

Klubi i futbollit Vllaznia ka njoftuar se ka ndërprerë bashkëpunimin me trajnerin Mirel Josa duke shtuar se do të vijojë punën...

Kupa e Shqipërisë | Vllaznia përballet me Bylisin, në Durrës luhet Teuta-Erzeni

Vllaznia dhe Bylisi përballen sërish në ndeshjen e kthimit të kupës së Shqipërisë, e cila do të zhvillohet në Shkodër. Përgatitjet tashmë...

Vllaznia përballet me Laçin, pritet debutimi i Bekim Balaj

Vllaznia dhe Laçi përballen të shtunën në "Loro Boriçi" në javën e 17 të Superligës Shqiptare. Të dyja skuadrat u kanë dhënë...

Bekim Balaj prezantohet tek Vllaznia: I lumtur për rikthimin

Sulmuesi Bekim Balaj është rikthyer tek Vllaznia pas 13 vitesh. 32-vjeçari u prezantua në ambientet e klubit, teksa i pranishëm ishte...

Bekim Balaj rikthehet në Kategorinë Superiore

Futbollisti i Kombëtares Bekim Balaj është tashmë pjesë e klubit shkodran të Vllaznisë. Lajmi është bëri i ditur nga vetë klubi përmes...

Supersfida Partizani-Vllaznia, Kolela vlerëson kuqeblutë, Vllaznia gati për revansh

Superliga shqiptare rikthehet në vitin 2023 me 5 sfida interesante, teksa kryendeshja e javës mbetet ajo mes Partizanit dhe Vllaznisë. Në...

Champions League për femra, Vllaznia mposhtet nga Chelsea

Ekipi i Vllaznisë për femrat, luajti ndeshjen e radhës në Champions League, ku priti në transfertë vajzat e Chelsea. Ndryshe nga ndeshja...

Në kërkim të ëndrrës, vajzat e Vllazinsë sfidojnë londinezet e Chelsea në Champions

Vajzat e Vllaznisë do të përballen sot me skuadrën e femrave të Chelsea për ndeshjen e vlefshme për Champions League. Edhe pse...

Vllaznia – Çelsea, Kupa e Kampionëve zbret sot në Loro Boriçi

Ekipi i Vllaznisë së Femrave shkruan historinë e futbollit shqiptar. Sot në orën 18:45, në Loro Boriçi zbret ekipi i Çelsea...

Vllaznia me sytë drejt kreut, Josa: Duhet më tepër personalitet

Kukësi-Vllaznia eshte kryendeshja e javes ne Superligen Shqiptare. Të dyja skuadrat e mbyllën fazën e parë të kampionatit jo në pozitat ku...

Flamurtari mposht Vllazninë në basketboll për femra

Pas triumfit në superkupën mbarëkombëtare, Flamurtari në basketboll për femra vijon ecurinë positive edhe në kampionat. Të besuarat e Elona Hasanajt fituan...