Volodymyr Zelenskyy

Zelenskyy: Nuk kam marrë propozim paqeje nga Xi

Volodymyr Zelenskyy thotë se nuk ka marrë një propozim për të ndërmjetësuar paqen midis Ukrainës dhe Rusisë nga Kina, tha ai...

Zelensky: Jam gati për një ndeshje boksi me Putinin

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelenskyy është shprehur i gatshëm të marrë pjesë në një ndeshje boksi me Putinin. “Gjithmonë gati. Nesër nuk do...

Erdogan të dielën takim me Putin dhe Zelenskin

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan në forumin Botëror të TRT ka deklaruar se të dielën do të ketë një takim me...

Sekretari i Jashtëm britanik takon në Kiev presidentin Volodymyr Zelenskyy

Në kuadër të vizitës së tij në Kiev, Sekretari i Jashtëm James Cleverly ka zhvilluar një takim me Presidentin Volodymyr Zelenskyy. Mediat...

Zelenskyy: Ukraina s’ka marrë “asnjë cent” për planin e rindërtimit të vendit

Volodymyr Zelenskyy thotë se Ukraina nuk ka marrë "asnjë cent" për planin e saj të rimëkëmbjes emergjente prej 17 miliardë dollarësh. “Rusia...

Rusia liron 144 ushtarë ukrainas, vijojnë sulmet në disa qytete

Inteligjenca ushtarake e Ukrainës ka publikuar një video ku pretendohet se tregon shkëmbimin e të burgosurve midis Ukrainës dhe Rusisë. Presidenti Volodymyr...