English

Taylor Swift bën histori në çmimet Grammy

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Taylor Swift vodhi shfaqjen në çmimet Grammy të këtij viti, duke u bërë interpretuesja e parë që fitoi çmimin për albumin e vitit katër herë.

- Advertisement -

Superylli më parë kishte fituar 3 herë çmimin e albumit më të mirë me Stevie Wonder, Paul Simon dhe Frank Sinatra.

Ajo mori çmimin nga Celine Dion, e cila bëri një paraqitje të papritur pas raportimeve të mëhershme për gjendjen e saj jo të mirë shëndetësore. Miley Cyrus dhe Billie Eilish morën çmimet e tjera kryesore në ceremoninë e së dielës.

Çmimet më të mira Grammy

Albumi i vitit – Taylor Swift, Midnights

Rekordi i vitit – Miley Cyrus, Floëers

Kënga e vitit – Billie Eilish, What Was I Made For?

Artistja më e mirë e re – Victoria Monét

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?