English

Të ardhurat e OpenAI kalojnë 2 miliardë, kompania e dytë me rritjen më të shpejtë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Të ardhurat e OpenAI kanë tejkaluar dy miliardë dollarë në baza vjetore, duke e bërë kompaninë pas ChatGPT një nga kompanitë me rritje më të shpejtë në histori.

- Advertisement -

Këtë e raporton Financial Times, duke cituar disa burime, sipas të cilave OpenAI mund të dyfishojë të ardhurat e saj deri në vitin 2025, falë interesit të fortë të kompanive për përdorimin e inteligjencës artificiale.

Rritja e jashtëzakonshme e vendos OpenAI në mesin e pak kompanive të Silicon Valley, së bashku me Google dhe Meta, që kanë regjistruar të ardhura prej një miliard në dekadën e tyre të parë të jetës.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?