English

Të ngujuar prej 3 orësh, çfarë po “gatuan” Rama me drejtuesit politikë të qarqeve?

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Për mbi 3 orë e 30 minuta, drejtuesit e qarqeve të PS kanë zhvilluar një takim me kryeministrin Edi Rama në vilën 30. Takimi ka në fokus zgjedhjet e 14 majit dhe objektivat e PS në secilin qark.

- Advertisement -

Gazetarja e Euronews Albania Eksiola Shehu raportoi se mbledhja është menduar të ndahet në tre grupime.

Fillimisht kanë qenë drejtuesit e rajonit të veriut, më pas ata në qendër dhe në fund përfaqësuesit e rajoneve të jugut, që kanë prezantuar punën dhe situatën e strukturave të PS në secilin qark. Mbledhja është zhvilluar me dyer të mbyllura

Në qendër të këtij takimi nuk përjashtohet mundësia edhe e diskutimit të kandidatëve të mundshëm që do të përfaqësojnë PS në zgjedhje. Duke nisur nga janari, PS do nisë konsultimet me strukturat brenda vetes dhe sondazhet me qytetarët për zyrtarët që do të përfaqësojnë PS në zgjedhjet lokale.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Kush mendoni se mund ta marrë drejtimin e Rithemelimit nëse Berishës i caktohet masa “Arrest në shtëpi”?
×