English

Të paktën 11 të vdekur nga përmbytjet në të Rio de Zhaneiro

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Shirat e dendur që goditën shtetin brazilian të Rio de Zhaneiro këtë fundjavë morën të paktën 11 jetë, tha shërbimi shtetëror i zjarrfikësve.

- Advertisement -

Shirat përmbytën rrugët, linjën e metrosë së kryeqytetit dhe shtëpitë e njerëzve, duke rrëzuar pemë dhe duke shkaktuar rrëshqitje dheu, raporton Reuters.

Kryebashkiaku i Rios Eduardo Paes shpalli gjendjen e jashtëzakonshme, ndërsa qeveria e presidentit Luis Inacio Lula da Silva ofroi ndihmë federale.

Zjarrfikësit janë ende në kërkim të një gruaje e cila u zhduk pasi automjeti i saj u fut në një lumë.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×