English

Të shtëna me armë zjarri në një shkollë në Finlandë, disa të plagosur

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një shkollë në Finlandë, ku disa persona kanë mbetur të plagosur pas të shtënave me armë zjarri.

- Advertisement -

Sipas mediave të huaja, bëhet me dije se Policia u thirr për incidentin në shkollën fillore Viertola në Vantaa në orën 8:08 të mëngjesit me orën e Mbretërisë së Bashkuar dhe një i dyshuar është arrestuar.

Ndërkohë vendasve u është kërkuar nga autoritetet të qëndrojnë larg zonës ku kanë ndodhur të shtënat.

Vijon puna për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×