Tensionet në Veri| Memli Krasniqi: Serbia fajtore, por Kurti ra në grackën e Vuçiç

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi ka folur për herë të parë në një intervistë për Euronews Albania rreth tensioneve në veri të Kosovës.

Ai u shpreh se është presidenti serb Aleksandër Vuçiç që qëndron pas protestave të dhunshme, por për fat të keq kryeministri i Kosovës, Albin Kurti po bie në grackën e tij.

“Asnjë qytetar, asnjë banor i Kosovës nuk mund të ndihet mirë kur ne mund të kemi për herë të parë në historinë e ekzistencës tonë dënime dhe denoncime kaq të ashpra nga të gjitha nivelet e shteteve anëtare të QUINT-it dhe sidomos nga SHBA-ja, deri në nivelin e Sekretarit të Shtetit, zotit Blinken që fajëson Kosovën dhe kërkon të ndalen masat e dhunshme, janë fjali të cilat nuk e bëjnë askënd të ndihet mirë, por në këtë rast përgjegjësia është e kryeministrit që i ka marrë vendimet me kokën e tij, pa konsultuar askënd dhe në kundërshtim dhe me kërkesat e partnerëve tanë.

- Advertisement -

Normalisht që e di saktë dhe besoj më mirë se zoti Kurti se çfarë veprimesh për vite me radhë kanë ndërmarrë strukturat kriminale në veriun e vendit, por pse duhet kryeministri i Kosovës të bjerë në grackën e Aleksandër Vuçiçit, këtu është pyetja,” – u shpreh Krasniqi.

 

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Kreu i Republikanëve serbë: Ja pse është përfshirë nipi i Millosheviçit në politikë

Kryetari i Republikanëve serbë Nikola Sanduloviç tha në një intervistë për “Balkan Talks” në Euronews Albania se përfshirja në politikë e nipit të Sllobodan...

Politikani serb: Vuçiç po përgatitet për konflikt të armatosur në Kosovë

Kryetari i Republikanëve serbë Nikola Sanduloviç tha në një intervistë për “Balkan Talks” në Euronews Albania se presidenti serb, Aleksandër Vuçiç po përgatitet për...

“Më keq se me Millosheviçin”/Politikani serb: Vuçiç pret urdhrin nga Putin për luftë

Kryetari i Republikanëve serbë Nikola Sanduloviç tha në një intervistë për “Balkan Talks” në Euronews Albania se presidenti serb, Aleksandër Vuçiç po pret urdhrin...

TË FUNDIT

Kreu i Republikanëve serbë: Ja pse është përfshirë nipi i Millosheviçit në politikë

Kryetari i Republikanëve serbë Nikola Sanduloviç tha në një intervistë për “Balkan Talks” në Euronews Albania se përfshirja në politikë e nipit të Sllobodan...

Politikani serb: Vuçiç po përgatitet për konflikt të armatosur në Kosovë

Kryetari i Republikanëve serbë Nikola Sanduloviç tha në një intervistë për “Balkan Talks” në Euronews Albania se presidenti serb, Aleksandër Vuçiç po përgatitet për...

“Më keq se me Millosheviçin”/Politikani serb: Vuçiç pret urdhrin nga Putin për luftë

Kryetari i Republikanëve serbë Nikola Sanduloviç tha në një intervistë për “Balkan Talks” në Euronews Albania se presidenti serb, Aleksandër Vuçiç po pret urdhrin...

Paralajmërimi i politikanit serb: Vuçiç po përgatit një sulm tjetër si në Banjskë

Kryetari i Republikanëve serbë Nikola Sanduloviç tha në një intervistë për “Balkan Talks” në Euronews Albania se presidenti serb, Aleksandër Vuçiç po përgatit një...

“Radoiçiç i lirë”, Sanduloviç: E pabesueshme që SHBA e BE heshtin përballë Vuçiç

Kryetari i Republikanëve serbë Nikola Sanduloviç tha në një intervistë për “Balkan Talks” më gazetarin Franko Egro se është e pabesueshme që Shtetet e...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×