English

Tentativat për bashkimin e PD, Boçi tregon kushtin për Alibeajn

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Prej disa ditësh në Partinë Demokratike flitet për një bashkim dhe daljen me një kandidat të përbashkët.

- Advertisement -

Janë mandatuar dy deputetët që do flasin në emër të dy grupimeve, por gjatë ditës së sotme, Luçiano Boçi ka treguar kushtin që sipas tij pala tjetër duhet të plotësoj fillimisht.

Sipas tij nëse grupimi i Alibeajt do të tërhiqej nga padia në gjykatën e Apelit do të dëshmonte vullnet real për bashkim.

“Të gjithë ne, duke përfshirë ju dhe ne, vërtetësinë e shohim në raport me veprime konkrete dhe derisa kemi ende fakte dhe veprime që nuk shkojnë në përputhje me deklaratat, të gjithë mund të kenë dyshimet e tyre. Kur ka deklarata dashamirëse për bashkëpunim, por duhen shoqëruar me veprime reale, janë proceset ato që na bashkojnë në PD. Në rastin konkret bisedimet duhet të shoqërohen me tërheqjen e ankimit”, tha Boçi.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?