“Ti jepet fund marrëzisë”, kreu i OMONIA për Belerin: Do kërkojmë ndihmën e Greqisë

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Vasil Kajo, kreu i OMONIA-s tha për Euronews Albania se arrestimi dhe vendosja e masës arrest me burg ndaj kandidatit fitues të zgjedhjeve në Himarë, Fredi Belerit është një marrëzi e çmendur.

Ai tha se për këtë OMONIA do të informojë të gjithaq forumet ndërkombëtare dhe ambasadat të cilat mund të influencojnë në këtë çështje.

“Ne si OMONIA do marrim çdo masë dhe do informojmë të gjitha forumet ndërkombëtare dhe të gjitha ambasadat që mund të influencojnë dhe t’i japin fund kësaj marrëzie të çmendur që po ndodh.

- Advertisement -

Ne do bëjmë të qartë të gjithë këto gjëra do analizojmë të gjithë çështjen dhe do kërkojmë të na ndihmojnë për t’i dhënë fund kësaj gjëje. Sa i takon marrëdhënieve Greqi- Shqipëri ato mund të shprehen nëpërmjet ministrisë së jashtme greke”,-tha Vasil Kajo.

LEXONI GJITHASHTU:














LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Gjyqi për çështjen “Gërdeci”, ish-ministri Mediu paraqitet në GJKKO

Ish-ministri Fatmir Mediu është paraqitur në GJKKO, në seancën gjyqësore ku do të pyeten dëshmitarët e radhës. Mediu është vendosur nën akuzë nga SPAK për...

Merr pjesë edhe ministri Lavrov, nis punimet samiti i OSBE-së në Shkup

Në Shkup të Maqedonisë së Veriut, më 30 nëntor nis punimet samiti i Organizatës për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë (OSBE), me pjesëmarrjen e...

“Harrojnë fasulet dhe hekurin në prizë se merren me Tik Tok”- flet zjarrfikësi Cara

Arben Cara, drejtori i trajnimit dhe logjistikës në DPMZSH tha në “Good Morning Albanians” se njerëzit janë bërë shumë të përqendruar te rrjetet sociale...





TË FUNDIT

Gjyqi për çështjen “Gërdeci”, ish-ministri Mediu paraqitet në GJKKO

Ish-ministri Fatmir Mediu është paraqitur në GJKKO, në seancën gjyqësore ku do të pyeten dëshmitarët e radhës. Mediu është vendosur nën akuzë nga SPAK për...

Merr pjesë edhe ministri Lavrov, nis punimet samiti i OSBE-së në Shkup

Në Shkup të Maqedonisë së Veriut, më 30 nëntor nis punimet samiti i Organizatës për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë (OSBE), me pjesëmarrjen e...

“Harrojnë fasulet dhe hekurin në prizë se merren me Tik Tok”- flet zjarrfikësi Cara

Arben Cara, drejtori i trajnimit dhe logjistikës në DPMZSH tha në “Good Morning Albanians” se njerëzit janë bërë shumë të përqendruar te rrjetet sociale...

Zjarri në azilin në Fier, gazetari: Vetëm 2 apo 3 familjarë erdhën për të moshuarit

Korrespodenti i Euronews në Fier, Mariglen Bita, është shprehur se vetëm 2-3 të moshuarve u erdhën familjarët për rënies së zjarrit në azil. Komentet Bita...

Nepali regjistron martesën e parë të të njëjtit seks/ Aktivistët: Ditë historike

Është rregjistruar në Nepal martesa e parë të të njëjtit seks, pas një beteje të gjatë ligjore nga çifti dhe aktivistët. Autoritetet në rrethin...






 








Sondazh

A e mbështesni marëveshjen e Shqipërisë me Italinë për ardhjen e emigrantëve?
×