English

TikTok po zhvillon një aplikacion të ri që do të konkurrojë me Instagram

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Platforma Tiktok planifikon të lëshojë një aplikacion të ri për ndarjen e fotografive që është i ngjashëm në funksionalitet me rrjetin social Instagram.

- Advertisement -

Kompania tashmë ka dërguar njoftime për disa përdorues në lidhje me lançimin e një produkti të ri të quajtur shënime Tiktok (TikTok Notes), raporton TechCrunch.

Në njoftim thuhej se kompania do të lançojë së shpejti një “aplikacion të ri për postimet e fotografive” dhe se postimet ekzistuese të përdoruesve do të ndahen në aplikacionin e shënimeve Tiktok.

Përdoruesit do të mund të zgjedhin të mos ndajnë postimet e tyre me imazhe në aplikacionin e ri.

Tiktok konfirmoi se është duke punuar në aplikacion, por deklaroi se ai nuk është ende i disponueshëm.

“Si pjesë e angazhimit tonë të vazhdueshëm për të inovuar përvojën e Tiktok, ne po eksplorojmë mënyra për të fuqizuar komunitetin tonë dhe për t’i inkurajuar ata të krijojnë dhe ndajnë krijimtarinë e tyre përmes fotografisë dhe tekstit në një hapësirë ​​dedikuar atyre formateve”, tha një zëdhënës i Tiktok.

Sipas TechCrunch, Tiktok po eksperimenton edhe me formate të tjera si videot 30-minutëshe dhe madje edhe postimet e bazuara në tekst që janë të zakonshme në platformat X (Twitter) ose Threads.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?