“Tradhti e ndyrë e Prigozhin”, lideri çeçen shpreh gatishmëri për të shtypur Wagner

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Lideri çeçen, Ramzan Kadyrov, ka thënë të shtunën se forcat e tij janë të gatshme të ndihmojnë në shtypjen e rebelimit të grupit Wagner.

Duke iu drejtuar luftëtarëve të Wagner-it, Kadyrov tha: “Çfarëdo qëllimi që t’ju jepet, pavarësisht se çfarë premtimesh ju thonë – siguria e shtetit dhe kohezioni i shoqërisë ruse në një moment të tillë është mbi gjithçka tjetër! Shihni se si armiqtë tanë në Perëndim po përfitojnë nga kjo situatë… Këto janë pasojat e pritshme të marshimit tradhtar të Prigozhinit”.

Ai foli gjithashtu për një “tradhti të ndyrë” nga Prigozhin.

- Advertisement -

Në një deklaratë të gjatë në Telegram, Kadyrov tha: “Unë kam paralajmëruar vazhdimisht se lufta nuk është koha për të shprehur ankesat personale dhe për të zgjidhur mosmarrëveshjet në prapavijën tonë. Pjesa e pasme duhet të jetë gjithmonë e qetë dhe e besueshme. Imagjinoni si ndihen tani djemtë në llogore, përballë të cilëve ka një armik, dhe pas shpine një aventurë të pabesë. Po flasim për stabilitet, për kohezionin e shtetit, për sigurinë e qytetarëve”.

Kadyrov vazhdoi: “Ne kemi një Komandant të Përgjithshëm Suprem, të zgjedhur nga populli, i cili e njeh të gjithë situatën deri në detajet më të vogla më mirë se çdo strateg”.

Duke iu referuar fjalimit të Presidentit Putin drejtuar kombit të shtunën, ai tha: “Vladimir Vladimirovich vuri në dukje me të drejtë në fjalimin e tij drejtuar kombit – ky është një rebelim ushtarak! Nuk ka asnjë justifikim për veprime të tilla! Unë e mbështes plotësisht çdo fjalë të Vladimir Vladimirovich Putin!

 

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Vritet gruaja e këshilltarit të ish-presidentit të Kosovës Behgjet Pacolli

Vritet një grua në Prishtinë. Ngjarja e rëndë ka ndodhur rreth orës 20:30 të mbrëmjes së sotme në rrugën “Dalip Alshiqi”. Liridona Murseli, gruaja...

Moravë/ Benzi del nga rruga, përfundon në kanal dhe shpërthen në flakë

Një aksident ka ndodhur në aksin nacional Berat-Dimal, në fshatin Moravë. Një mjet tip Benz ka dalë nga rruga, ka përfunduar në kanal dhe ka...

Ish-luftëtari i UÇK: Pse shqiptarët e Shqipërisë janë më patriotë se ata të Kosovës

Ish-luftëtari i UÇK Dritan Goxhaj tha në emisionin Now në Euronews Albania se gjesti që bënë shqiptarët e Shqipërisë në vitin ‘99 duke strehuar...

TË FUNDIT

Vritet gruaja e këshilltarit të ish-presidentit të Kosovës Behgjet Pacolli

Vritet një grua në Prishtinë. Ngjarja e rëndë ka ndodhur rreth orës 20:30 të mbrëmjes së sotme në rrugën “Dalip Alshiqi”. Liridona Murseli, gruaja...

Moravë/ Benzi del nga rruga, përfundon në kanal dhe shpërthen në flakë

Një aksident ka ndodhur në aksin nacional Berat-Dimal, në fshatin Moravë. Një mjet tip Benz ka dalë nga rruga, ka përfunduar në kanal dhe ka...

Ish-luftëtari i UÇK: Pse shqiptarët e Shqipërisë janë më patriotë se ata të Kosovës

Ish-luftëtari i UÇK Dritan Goxhaj tha në emisionin Now në Euronews Albania se gjesti që bënë shqiptarët e Shqipërisë në vitin ‘99 duke strehuar...

“Patriotizmi nuk blihet”, Mërtiri përplaset me Kikian: Njeriu edukohet

Sociologu Ergus Mërtiri debatoi sa i takon patriotizmit të shqiptarëve në “Now me Erla Mëhillin” përballë gazetarit Mentor Kikia. Ky i fundit u shpreh se...

Luftoi krah UÇK-së, Goxhaj: Shkuam për nacionalizëm, ja ku ndryshon me patriotizmin

Ish-luftëtari i UÇK Dritan Goxhaj tha në emisionin Now në Euronews Albania se nacionalizmi dhe patriotizmi janë dy gjëra të ndryshme. Goxhaj u shpreh se...


 
Sondazh

A e mbështesni marëveshjen e Shqipërisë me Italinë për ardhjen e emigrantëve?
×