English

Tragjedia në Shkodër, Gjerga: Çifti në proces divorci, 31-vjeçari i pashqetësuar

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gazetari i Euronews Albania, Teodor Gjerga, ka zbyluar në emisionin “Review” të tjera detaje lidhur me ngjarjen e rëndë të ndodhur në Shkodër, ku një 39-vjeçare bashkë me tre fëmijët e saj të mitur dyshohet të jenë vetëmbytur në lumin Bunë, pas dhunës së ushtruar nga kryefamiljari.

- Advertisement -

Gjerga tha se ka informacione se çifti ka qenë në proces divorci për shkak të tradhëtisë së 31-vjeçarit kundrejt bashkëshortes së tij.

Ai tha gjithashtu se ata që kanë qëndruar pranë 31-vjeçarit gjatë këtyre ditëve, nuk kanë vënë re te ai ndonjë shqetësim, lidhur me zhdukjen e familjarëve të tij, pavarësisht denoncimit që ai kishte bërë në polici.

“Në dëshminë e parë të Policisë, ku ajo e ka specifikuar se ngjarja ka qenë e shtyrë për shkak të dhunës fizike e psikologjike të bashkëshortit, edhe në këtë moment Policia i qëndron atij versioni, nisur kjo nga dëshmia e motrës së 39-vjeçares.

Kanë qenë të martuar dhe kanë qëndruar në një banesë në qendër të Shkodrës. Një detaj interesant është fakti se këto ditë personat që kanë qëndruar me 31-vjeçarin nuk kanë vërejtur asnjë lloj shqetësimi nga ana e tij, edhe pasi ai ka bërë denoncimin. Pra asnjë lloj shqetësimi se ku ndodhen familjarët. Ai ka refuzuar në Polici të japë detaje nga martesa me 39-vjeçare. Ai ka kundërshtuar akuzat se ka ushtruar dhunë ndaj bashkëshortes.

Çifti ka qenë në proces divorci, për shkak të marrëdhënieve jashtëmartesore që ka pasur 31-vjeçari. Për shkak të problemeve që ka pasur çifti. Disa burime na thonë se 39-vjeçarja ka vuajtur edhe nga probleme të shëndetit mendor”, tha Gjerga.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?