English

Tre shqiptarë dhunohen barbarisht nga persona me uniformë ushtarake në Malin e Zi

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Tre të rinj shqiptarë që ishin nisur për në Gjermani janë dhunuar në mënyrë barbare në Mal të Zi.

- Advertisement -

Sapo kanë zbritur nga trageti në Kotorr, shqiptarët raportohet se janë dhunuar nga 8 persona civilë të veshur me veshje ushtarake.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 13:30 të kësaj të shtune. Sipas informacioneve paraprake ata janë goditur barbarisht me grushte e shkelma nga persona ende të paidentifikuar.

Njëri prej tyre ndodhet në gjendje më të rëndë shëndetësore dhe për momentin po merr ndihmë mjekësore në urgjencën e spitalit në Mal të Zi.

Shqiptarët nuk kanë shkëmbyer asnjë fjalë me personat që i kane nxjerrë me forcë nga makina dhe dhunuar, prandaj nuk dihet nacionaliteti i tyre.

Të afërmit e tyre kanë kërkuar ndihmë nga policia shqiptare.

Në lidhje me ngjarjen e ndodhur në Mal të Zi, Ministria e Brendshme ka njoftuar se ka ministri Balla ka marrë kontakt me ministra të Qeverise së Malit te Zi dhe ka kërkuar informacion lidhur me këtë ngjarje të ndodhur Herceg Novi.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?