Tregtari rus i armëve i liruar nga SHBA-ja, i bashkohet partisë ultranacionaliste

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Tregtari rus i armëve, Viktor Bout, i quajtur “tregtari i vdekjes”, i është bashkuar partisë ultranacionaliste pro-Kremlinit, LDPR, pas lirimit të SHBA-ja, nga një shkëmbim i të burgosurve me Rusinë.

Në një video të postuar në internet, kreu i LDPR Leonid Slutsky falënderoi Bout, 55 vjeç, që u bë anëtar i partisë që sipas tij, është më e mira në Rusinë e sotme, shkruan BBC.

Bout u dënua me 25 vjet burg në vitin 2011, një javë më parë, ai u këmbye me yllin e basketbollit amerikan, Brittney Griner.

- Advertisement -

32-vjeçarja u arrestua në një aeroport të Moskës në shkurt për posedim të vajit kanabisit dhe muajin e kaluar ajo u dërgua në një koloni penale.

Agjentja e Griner, Lindsay Kagawa Colas, tha të dielën se ajo mori një top basketbolli për herë të parë në pothuajse 10 muaj, duke filluar stërvitjen e saj.

LEXONI GJITHASHTU


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Begaj përkujton 75-vjetorin e Deklaratës Universale të të Drejtave të Njeriut

Presidenti i Republikës, Bajra Begaj, ka përkujtuar 75 vjetorin e krijimit të Deklaratës Universale të të Drejtave të Njeriut, një dokument themelor në historinë...

“Pse s’më hap rrugën”- Si ndodhi sherri me pasojë plagosjen me armë në Korçë (EMRAT)

Të tjera detaje kanë dalë rreth sherrit për motive të dobëta mes disa personave që ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Korçë, konflikt i...

Të shtëna me armë zjarri në Korçë, çfarë raportohet

Një sherr për motive të dobëta mes disa personave ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Korçë, konflikt i cili përfundoi në përdorimin e armëve...

TË FUNDIT

Begaj përkujton 75-vjetorin e Deklaratës Universale të të Drejtave të Njeriut

Presidenti i Republikës, Bajra Begaj, ka përkujtuar 75 vjetorin e krijimit të Deklaratës Universale të të Drejtave të Njeriut, një dokument themelor në historinë...

“Pse s’më hap rrugën”- Si ndodhi sherri me pasojë plagosjen me armë në Korçë (EMRAT)

Të tjera detaje kanë dalë rreth sherrit për motive të dobëta mes disa personave që ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Korçë, konflikt i...

Të shtëna me armë zjarri në Korçë, çfarë raportohet

Një sherr për motive të dobëta mes disa personave ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Korçë, konflikt i cili përfundoi në përdorimin e armëve...

Babai i Naimit konfirmon takimin me djalin në burg: Ç’më tha për vrasjen e Liridonës

Babai i Naim Murselit, Shabani, ka konfirmuar se ka takuar të virin në burgun e sigurisë së lartë, ku ai po mbahet si i...

Grabitën 2 shtetas nën kërcënimin e një arme false, arrestohet njëri prej autorëve

Një 17-vjeçar në Tiranë ka rënë në prangat e Policisë dhe një bashkëmoshatar i tij është shpallur në kërkim. Lajmin e bëri të ditur Policia...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×