English

Trump zbulon emrat e kandidatëve të mundshëm për zëvendëspresident të SHBA-së

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kandidati për nominimin presidencial të Partisë Republikane, Donald Trump, ka zbuluar sot emrat e atyre që mund të kandidojnë për postin e zëvendëspresidentit të SHBA-së nëse fiton zgjedhjet e nëntorit.

- Advertisement -

Midis kandidatëve ishin ish-kundërshtarët e tij – biznesmeni Vivek Ramaswamy dhe guvernatori i Floridës Ron DeSantis.

“A keni në listën tuaj të ngushtë Guvernatorin e Floridës, Ron DeSantis, senatorin Tim Scott nga Karolina e Jugut, sipërmarrësin Vivek Ramaswamy, Guvernatorin e Dakotës së Jugut, Kristi Noem, kongresmenin Byron Donalds nga Florida dhe ish-kongresmenen Tulsi Gabbard nga Hawaii”, i kërkoi Trumpit të prezantohej nga Fox, të cilët ai u përgjigj se ishin.

“Sinqerisht, të gjithë këta njerëz janë të mirë. Ata janë të gjithë të mirë, të gjithë janë të fortë”, tha Trump.

Zgjedhjet presidenciale në Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë caktuar për më 7 nëntor të këtij viti dhe amerikanët pritet të zgjedhin sërish mes ish-presidentit Donald Trump dhe presidentit aktual Joseph Biden.

Sondazhet e opinionit publik tregojnë se Trump është aktualisht në një epërsi të lehtë.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×