U gjet i vdekur me plumb në kokë, pas vëllait merret në hetim dhe shoku i shqiptarit

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Policia italiane po vijon hetimet për vdekjen e 20-vjeçarit shqiptar Enriko Aliaj. Të dhënat paraprake tregojnë se ai ndërroi jetë nga një goditje me armë në kokë. Policia po e fokuson vëmendjen tek arma e krimit për të hedhur dritë mbi atë që ndodhi pasditen e të shtunës në banesën e të riut në Piacenza.

Në momentin kur ndodhi ngjarja e rëndë në shtëpi ishin vëllai i tij Elham – 18 vjeç – dhe një shok 17 vjeçar i cili u largua menjëherë pas tragjedisë.

Mediat italiane bëjnë me dije se edhe 17-vjeçari është marrë nën hetim për vdekjen e shqiptarit.

- Advertisement -

Po aq i rëndësishëm do të jetë raporti balistik, për të kuptuar trajektoren e goditjes, si dhe autopsia që do të caktohet në ditët në vijim dhe do të bëhet në Institutin e Mjekësisë Ligjore në Pavia. Rezultatet e këtyre ekspertimeve teknike dhe mjekoligjore të kryqëzuara me njëra-tjetrën dhe me historitë e dy të rinjve të pranishëm duhet të rikthejnë dinamikën e tragjedisë.

Nga sa mësohet për momentin, vëllai dhe 17-vjeçari kanë raportuar se ngjarja ishte aksidentale dhe Enriko Aliaj qëlloi gabimisht veten me plumb në kokë teksa mbante në dorë një armë pistoletë.

Pritete vijimi i hetimeve për të bërë zbardhjen e plotë të ngjarjes.

 

LEXONI GJITHASHTU: 

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Rishi Sunak diskuton të ndërmarrë masa më të rrepta kundër duhanit

Kryeministri britanik Rishi Sunak po mendon të prezantojë disa nga masat më të ashpra kundër pirjes së duhanit në botë për të parandaluar që...

Lejoi daljen jashtë shtetit të personit në kërkim, arrestohet polici në Durrës

Një oficer policie 23-vjeçar me detyrë kontrollor në Stacionin e Policisë në Portin e Durrësi, është ndaluar këtë të shtunë nga Agjencia e Mbikëqyrjes...

Zbulohet varreza e lashtë gjatë punimeve në tubacionin e gazit në Peru

Punëtorët peruan zbuluan tetë varre që besohet të jenë rreth 1000 vjet të vjetra, ndërsa po vendosnin një tubacion gazi në kryeqytetin Lima, thanë...

TË FUNDIT

Rishi Sunak diskuton të ndërmarrë masa më të rrepta kundër duhanit

Kryeministri britanik Rishi Sunak po mendon të prezantojë disa nga masat më të ashpra kundër pirjes së duhanit në botë për të parandaluar që...

Lejoi daljen jashtë shtetit të personit në kërkim, arrestohet polici në Durrës

Një oficer policie 23-vjeçar me detyrë kontrollor në Stacionin e Policisë në Portin e Durrësi, është ndaluar këtë të shtunë nga Agjencia e Mbikëqyrjes...

Zbulohet varreza e lashtë gjatë punimeve në tubacionin e gazit në Peru

Punëtorët peruan zbuluan tetë varre që besohet të jenë rreth 1000 vjet të vjetra, ndërsa po vendosnin një tubacion gazi në kryeqytetin Lima, thanë...

Spanja heq fjalën “gra” nga ekipi kombëtar i futbollit

Duke hequr shprehjen “futbolli i grave” nga emri i ekipit të vet kombëtar, Federata e Futbollit e Spanjës (FFS) shpreson se do të dëshmojë...

Përplasjet mes tifozëve shqiptarë dhe polak, vendimi i Komisionit të Disiplinës

Në përballjen e 10 shtatorit në “Air Albania” tifozeria shqiptare dhe ajo polake patën përplasje. U desh ndërhyrja e policisë dhe një kordon i...Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×