English

U ‘martua’ me të miturën në Divjakë, Gjykata e Fierit lë në burg 34-vjeçarin

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gjykata e Shkalles së Parë të rrethit Gjyqësor Fier ka vendosur masën e sigurisë “arrest me burg” për 34-vjeçarin, Aranit Arapi, i akuzuar për veprën penale ‘kryerje e marrëdhënieve seksuale me te mitur’.

- Advertisement -

Arapi ka dalë sot para trupit gjykues të kryesuar nga prokurore Oliana Gjergjefi, për t’u njohur me masën e sigurisë, lidhur me rrëmbimin dhe “martesën” me një 14 vjeçare në Divjakë. Çështja është gjykuar nga gjyqtarja Klodiana Kryeziu.

Arapi u arrestua në banesën e tij në fshatin Kryekuq në Divjakë pas denoncimeve të shumta në Polici të familjes se vajzës minorene, me të cilën 34-vjeçari kishte gati 1 vit martesë.

Nëse vërtetohet se 34-vjeçari ka kryer marrëdhënie seksuale me të miturën, sipas kodit penal, rrezikon nga 7 deri në 15 vite burg.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×